МЗС Німеччини врятував від зникнення кафедру україністики в університеті Грайфсвальда

0 коментувати
Кафедра україністики могла закритися через чергове за останні роки скорочення фінансування в німецькому університеті в місті Грайфсвальд

Кафедра україністики могла закритися через чергове за останні роки скорочення фінансування в німецькому університеті в місті Грайфсвальд

Міністерство закордонних справ Німеччини виділило кошти на утримання кафедри україністики в німецькому університеті в місті Грайфсвальд, повідомляє DW

Коментуючи це рішення, міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що Німеччина зараз як ніколи раніше потребує глибоких знаннях про Україну.

"На моє глибоке переконання, ми зможемо тільки тоді знаходити дієві рішення у зовнішній політиці, якщо ми будемо намагатися побачити світ очима інших, краще зрозуміти їхні мрії і травми, і розширювати наш світогляд", - заявив Штайнмаейр. На переконання міністра, досі німці дуже мало знали про Україну.

Викладачі на кафедрі україністики з полегшенням сприйняли новину про виділення коштів.

"Це велике визнання на політичному рівні, україністика дуже важлива. Тепер ми будемо мати ідеальні можливості викладати українську мову, літературу, культурологію. Студенти зможуть не тільки вивчати українську мову, але і вибирати її як спеціальність", - сказала журналістам доцентка кафедри україністики Віра Маковська.

За її словами, забезпечення чіткої перспективи дасть україністиці в Грайфсвальді можливість розвиватися. Адже через постійні скорочення і невизначеність з майбутнім кількість студентів на цьому напрямку в останні роки скорочувалася.

"Україністика перестала бути самостійною кафедрою ще в 1996 році. Відтоді вона була окремим напрямком на кафедрі східно- та західнослов'янської філології. Тепер же україністика буде відновлена як самостійна кафедра", - пояснила Маковська.

Вона додала, що в університеті планується відкрити найбільший за межами України українознавчий центр.

Кафедра україністики могла закритися через чергове за останні роки скорочення фінансування в німецькому університеті. Протягом останніх місяців викладачі, студенти та науковці не тільки з Грайфсвальда, а з усієї Німеччини і низки інших країн, домагалися її збереження. Під відповідною петицією були зібрані тисячі підписів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: