МЗС Британії підтвердило свою позицію щодо отруєння Скрипаля

5 квітня 2018, 17:36
381
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У МЗС Британії впевнені в російському походженні отрути Новачок

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що заява британських дослідників з військової лабораторії в Портон-Дауні про отруту Новачок не суперечить тому, що речовина має російське походження.

"Те, що міністр [закордонних справ Британії Борис Джонсон] сказав [про російське походження отрути Новачок] тоді, і те, що Портон-Даун заявив недавно, повністю відповідає тому, про що ми говоримо з самого початку. Це Росія висуває численні версії подій і затуманює правду", - йдеться в заяві британського МЗС у відповідь на запит DW.

Раніше британські військові хіміки з Портон-Дауна заявили, що колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочку отруїли нервово-паралітичною речовиною військового класу Новачок. Але відмовилися підтвердити, що вона була вироблена в Росії, пославшись на те, що це не входить в їх завдання.

"Міністр закордонних справ ясно дав зрозуміти, що в Портон-Дауні впевнені в тому, що був використаний Новачок, і вони підтвердили це", - додали в МЗС.

Раніше очільник МЗС Великої Британії Борис Джонсон заявив, що у Росії був мотив для ліквідації колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля. За його словами, в Росії створили і зберігали невелику кількість газу Новачок, яким його могли отруїти.

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль пішла на поправку. За словами британських медиків, вона прийшла до тями і може розмовляти.

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок.

[see_also]

Новачок в автомобілі: всі версії замаху на Скрипаля

[/see_also]

У результаті Британія оголосила дипломатичні санкції, виславши з країни 23 російських дипломатів. На знак солідарності ще понад 20 країн світу, в тому числі США, оголосили персонами нон грата більше сотні російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям.

[see_also]

Ізгой всесвітнього масштабу: які країни вже вирішили вислати російських дипломатів
Хочемо бути мостом з Росією. Які країни не підтримали ізоляцію Москви

[/see_also]