Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Мовна проблема закону про освіту є “непропорційно роздмуханою” - представниця Єврокомісії

10 березня, 16:17
516
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Заступниця генерального директора Єврокомісії із політики сусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова

Заступниця генерального директора Єврокомісії із політики сусідства та переговорів щодо розширення Катаріна Матернова вважає критику української освітньої реформи "непропорційно роздмуханою". Про це вона заявила на Брюссельському форумі в дискусії на тему Відродження процесу євроатлантичної інтеграції, повідомляє Радіо Свобода.

"Проблема мовних меншин була тільки незначною часткою значно ширшої, засадничої реформи системи освіти українських дітей. Гадаю, це було одним з тих питань, яке дещо непропорційно роздмухане, адже є рекомендація Венеційської комісії, де йдеться саме про захист мов меншин", – зазначила Катаріна Матренова.

Нагадаємо, у вересні 2017 року в Україні набув чинності закон про освіту, який викликав критику з боку Угорщини та сприяв загостренню відносин між країнами.

Найбільше обурення закон викликав серед угорських меншин, діти з яких здобувають освіту в Україні угорською мовою. Положення нового освітнього закону передбачає поступове збільшення предметів, що викладаються українською мовою. Будапешт побачив у цьому порушення прав угорської меншини.

Раніше повідомлялося, що у МЗС Угорщини закликали ОБСЄ направити постійну місію в Закарпатську область через освітню реформу, яка, на думку МЗС, обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови.

Нещодавно глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив про направлення спостерігачів ОБСЄ на Закарпаття як про доконаний факт.