Парламент Молдови урізав повноваження президента за три тижні до інавгурації Санду

3 грудня 2020, 17:36

Парламент Молдови урізав повноваження президента країни і вивів з-під його контролю Службу інформації і безпеки.

Як повідомляєNewsmaker, депутати прийняли законопроект відразу в двох читаннях без обговорення. Авторами проекту виступили депутати-соціалісти від правлячого блоку, який контролює нинішній президент Молдови Ігор Додон.

Відео дня

Тепер контролювати діяльність Служби інформації і безпеки тепер буде парламент Молдови. Депутати також будуть призначати директора відомства терміном на п'ять років.

Примітно, що таке рішення було прийнято за три тижні до інавгурації Майї Санду, яка перемогла на виборах президента Молдови. Церемонія вступу на посаду повинна відбутися 24 грудня.

Напередодні Санду звинуватила депутатів у спробі  «захоплення влади». Вона закликала прихильників вийти на акцію протесту «проти узурпації влади» і пообіцяла звернутися до Конституційного суду.

Перед цим Санду виступила за розпуск парламенту і відставку всього уряду Ігоря Додона.

Майя Санду перемогла на виборах президента Молдови за підсумками підрахунку 100% голосів виборців. Її підтримали 57,72% жителів країни.

За чинного лідера Молдови Ігоря Додона проголосували 42,28% виборців. Він визнав поразку, але заявив, що має намір оскаржувати результати виборів у суді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X