Міноборони Росії відповіло на публікацію Bellingcat про масові бойові нагородження російських військових

8 вересня 2016, 19:00
1602
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міноборони Росії відповіло на публікацію Bellingcat про масові бойові нагородження російських військових - фото

У Міноборони РФ запевнили, що нагороджують солдатів медалями за проходження раптових перевірок

Міністерство оборони Росії прокоментувало публікацію експертно-журналісткої групи Bellingcat, згідно з якою російські війська беруть активну участь у бойових діях, оскільки у 2014 і 2015 року кількість усіх медалей раптово і різко зросла порівняно з кількістю медалей, які вручили до 2014 року

Згідно із заявою Міністерства оборони Росії, опублікованій на його сторінці у Facebook, "відносне збільшення кількості нагороджених військовослужбовців у 2014-2016 роках зумовлене, насправді, зростанням інтенсивності раптових перевірок боєготовності військ та інших заходів бойової підготовки в армії і на флоті".

Міноборони РФ заявило, що значна кількість російських військових отримала нагороди "за підсумками виконання заходів забезпечення безпеки (несення бойового чергування) XXII Олімпійських зимових ігор в Сочі, а також проведення контртерористичних операцій у Північно-Кавказькому регіоні".

Нагадаємо, 31 серпня повідомлялося, що розслідувачі з експертно-журналістської групи Bellingcat, використовуючи офіційну статистику РФ з відкритих джерел, зуміли встановити масштаби присутності російських військ в Україні.

Експерти прийшли до думки, що у 2014-2015 рр. тисячі російських військовослужбовців брали участь у бойових діях і були нагороджені медалями за свою діяльність у ході цих операцій.

"Враховуючи наявні докази присутності російської армії на сході України та її участі у воєнних діях, а також враховуючи, що до нагороди навряд чи були представлені всі російські військовослужбовці, що брали участь в українському конфлікті, ми можемо зробити наступні висновки: Швидше за все, у бойових операціях на сході України взяло участь набагато більше десяти тисяч російських військових. Швидше за все, у конфлікті на сході України брали участь або робили в нього внесок десятки тисяч російських військовослужбовців", - наголосили у Bellingcat.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал