Мінкомзв'язку Росії розробило закон про повний контроль над рунетом

2 коментувати
Російський сегмент Мережі може перейти під цілковитий контроль Кремля вже незабаром

Російський сегмент Мережі може перейти під цілковитий контроль Кремля вже незабаром

Російське Міністерство зв'язку і масових комунікацій підготувало проект поправок, покликаних "забезпечити цілісність, безперервність, стабільність, стійкість і захищеність функціонування російського національного сегменту інтернету"

Як повідомляють видання Ведомости, яке ознайомилося з відповідним документом, закон Про зв'язок відомство пропонує доповнити статтею про регулювання російського сегменту всесвітньої Мережі.

Зокрема, поправки вводять поняття так звану критичну інфраструктуру інтернету, до елементів якої, серед іншого, відноситься система, яка повинна буде зберігати інформацію про автономні системи, IP-адреси і точках обміну трафіком.

Адміністратором національної доменної зони верхнього рівня (тобто імена, що закінчуються на .ru і .рф) згідно з проектом, може бути тільки російська юридична особа, заснована федеральним органом виконавчої влади в галузі зв'язку, тобто, самим же Мінкомзв'язку.

Таким чином управління доменами .ru і .рф, яке зараз здійснює Координаційний центр національного домену мережі інтернет (КЦ), може незабаром остаточно перейти під контроль держструктур.

Згідно з даними джерела, готується також чергова заміна директора КЦ.

Нинішній його керівник Андрій Воробйов заявив, що не знайомий з проектом поправок в цей закон. У той же час ідея, що Мінкомзв'язку має стати єдиним засновником російського реєстратора доменів, здається йому неясною: це відомство і зараз входить в число засновників КЦ і у нього найбільші повноваження по управлінню.

Крім того, законними власниками точок обміну трафіком Мінкомзв'язку пропонує вважати виключно російських юросіб. При цьому регулятор вважає допустимим, щоб, якщо згодом їх співвласниками і зможуть ставати і іноземці, то їм належатиме не більше 20% (як у випадку з законом про ЗМІ).


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: