Міністр фінансів Франції назвав протести "жовтих жилетів" економічною катастрофою

9 грудня 2018, 20:49

За словами французького міністра фінансів Бруно Ле Мера, протести жовтих жилетів обернулися для економіки Франції катастрофою.

Його слова наводить ВВС.

"Це катастрофа для торгівлі, це катастрофа для нашої економіки", - заявив міністр, оглядаючи зруйновані мітингувальниками крамниці Парижа.

Про конкретні цифри говорити поки зарано, але очевидно, що протести завдали серйозної шкоди французькій економіці. Ще минулого тижня Ле Мер сказав, що оборот в ресторанному бізнесі впав на 20-50%.

Відео дня

Франсуа Ассель, голова Об'єднання малого та середнього бізнесу, розповів виданню Journal du Dimanche, що збитки членів його організації можуть становити близько 10 млрд євро.

Протести завдали значної шкоди і сфері туризму: закриті Лувр і Ейфелева вежа, а також багато інших туристичних об'єктів.

Нагадаємо, протести у Франції проти підвищення цін на паливо тривають вже четвертий тиждень поспіль. Невдоволення не вщухло навіть після того, як французький уряд погодився скасувати підвищення цін на паливо і заморозити ціни на газ і електроенергію на 2019 рік - тоді французи стали виступати за підвищення зарплат і пенсій, зниження податків і навіть встановлення більш м'яких вимог для вступу в університети.

За приблизними оцінками, в суботу, 8 грудня, протестували 125 тис. осіб, 1,7 тис осіб були затримані.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X