Міненерго РФ погіршило прогноз для енергетичного сектору економіки до 2035 року

28 серпня 2015, 16:04
Міненерго РФ завершило розробку енергостратегії до 2035 року і відправило документ на погодження, повідомляють Ведомости

Зокрема, в проекті документа, який є в розпорядженні ЗМІ говориться, що в найближчі 20 років росіянам не варто очікувати зростання валютних надходжень від енергетичного експорту.

Відео дня

У документі наголошується тенденція до зменшення зростання імпорту вуглеводнів, так як більшість країн прагнуть диверсифікувати структуру енергетики, розвивати неуглеродние джерела енергії, нетрадиційні види палива, що звужує ринкові ніші для Росії.

Виходячи з цього, валютні надходження від енергетичного експорту рости не будуть: на європейському напрямку - з причини обмеженого попиту, в Азії - через нерозвиненість інфраструктури і необхідність великих капіталовкладень у її розвиток.

Важливо, що для порятунку ситуації документ закликає до держпідтримки незалежних малих і середніх нафтових компаній, нині практично знищених в РФ.

Їх роль, як вказується в документі, буде рости після 2020 року, коли, як очікується, структура запасів вуглеводнів змінеться, і знадобляться велика інноваційна активність, ефективність фінансових витрат і гнучкість до змін кон'юнктури.

Нагадаємо, що світові ціни на нафту після стрімкого падіння зросли за останні дні на більш ніж 10%, що стало рекордом за останні шість років.

Показати ще новини
Радіо NV
X