Міллер і Сечин звернулися до Медведєва з проханням засекретити дані про закупівлі Роснефти і Газпрому

0 коментувати
Медведєв вже доручив

Медведєв вже доручив "опрацювати" звернення Роснефти і Газпрому

Керівники російських енергетичних гігантів Роснафти і Газпрому Ігор Сечин і Олексій Міллер звернулися до уряду РФ з проханням вивести більшість їхніх угод з-під дії закону Про закупівлі товарів, робіт, послуг окремими видами юросіб, а також вивести з-під його дії фінансові операції, операції з нерухомим майном, а також внутрішньогрупові операції

Відповідний лист вони направили прем'єр-міністру Дмитру Медведєву, передає РБК.

У свою чергу голова уряду доручив міністру економіки Олексію Улюкаеву і віце-прем'єру Ігорю Шувалову "опрацювати звернення" і "підготувати пропозиції щодо вдосконалення правил" чинного закону про закупівлі держкомпаніями.

Керівники Роснефти і Газпрому пропонують скорегувати закон, незважаючи на те, що з моменту його прийняття у 2012 році він змінювався вже більше десяти разів.

Документ передбачає завчасне розкриття інформації про умови всіх планованих договорів. Застосування цих вимог у частині закупівлі фінансових послуг та укладення інших фінансових угод компаніями, щодо яких введено санкції США і ЄС (під західні санкції потрапили Роснафта і окремі проекти Газпрому), на думку авторів листа, знижує оперативність і ефективність їх діяльності.

Крім того, це створює ризики використання контрольними органами США і ЄС розкриття інформації для перевірки того, як компанії дотримуються режиму санкцій, а також може призвести до посилення санкцій і застосування додаткових обмежувальних заходів і штрафів.

На думку Сечіна і Міллера, публікація відомостей про угоди, їх цінові параметри і контрагентів "провокує зростання вартості залучених кредитів і робить істотний вплив на російський фінансовий ринок, викликаючи зміни котирувань валют і ставок запозичень спекулятивного характеру".

Зокрема, з-під дії закону про закупівлі пропонується вивести операції з об'єктами нерухомості та земельними ділянками.

Міллер і Сєчін також пропонують вивести з-під дії правил держзакупівель внутрішньогрупові операції, тому що вони "не є за своєю суттю ринковими, спрямовані на переміщення матеріальних цінностей всередині єдиного суб'єкта господарської діяльності", а значить, застосування закону знову ж таки підвищує витрати компаній (їх розмір в листі не вказано).


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: