Метою хакерської атаки у Німеччині були документи МЗС - ЗМІ

4 березня 2018, 02:28
240
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство закордонних справ Німеччини

Метою хакерської атаки на сервери уряду Німеччини, в здійсненні якої підозрюють російських хакерів, були документи німецького міністерства закордонних справ, пише Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung з посиланням на власні джерела.

За даними видання, проникнення на сервери німецького МЗС відбулося через курси підвищення кваліфікації для німецьких дипломатів, пропоновані в формі дистанційного навчання в інтернеті, які проводила Федеральна академія громадського управління - інститут, що знаходиться неподалік від Кельна.

"Електронні документи курсу для співробітників МЗС були заражені шпигунським програмним забезпеченням. Неясно, чи торкнулося це іншихі відомств", - йдеться в повідомленні.

При цьому шкідливе ПЗ було виявлено "тільки після надання інформації з боку спецслужби дружньої країни". Німецька розвідка нічого не знала про атаку, у результаті були заражені комп'ютери щонайменше 17 співробітників зовнішньополітичного відомства.

Раніше міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр заявив, що атаку на урядову мережу Німеччини слід сприймати серйозно. За його словами, втручання хакерів було добре сплановано.

Нагадаємо, 28 лютого стало відомо, що Хакерська група APT28 атакувала мережу уряду Німеччини. Сліди проникнення в мережу були виявлені в грудні 2017 року. Існує підозра, що хакерська атака тривала рік.

У 2015 році Fancy Bear здійснила атаку на інформаційну систему Бундестагу і Християнсько-демократичний союз Німеччини, французький телеканал TV5 Monde, інформаційну систему Білого дому і НАТО.

Хакерська група Fancy Bear (також відома як APT28, Sofacy, Pawn storm, Sednit і Strontium) з'явилася в 2007 році. Вважається, що за нею стоїть Головне розвідувальне управління РФ.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект