Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Меркель прокоментувала прорив у створенні великої коаліції

12 січня, 13:36
980
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ангела Меркель: Сподіваємося сформувати успішний уряд

Канцлер Німеччини Ангела Меркель прокоментувала прорив у переговорах щодо створення великої коаліції, який був досягений блоком ХДС/ХСС та СДПН у п'ятницю, 12 січня.

Як повідомляє DW, під час спільної прес-конференції з лідерами ХСС Горстом Зеєгофером та СДПН Мартіном Шульцем, канцлер висловила сподівання на формування успішного уряду. Також сторони підтвердили дані ЗМІ щодо успішності попередніх переговорів щодо створення коаліції. 

У свою чергу Шульц заявив, що переговірники досягли "визначних результатів".

У розпорядженні ЗМІ опинилася копія тексту попередньої угоди. Згідно з нею, учасники переговорів домовились обмежити кількість біженців, які прибувають до країни до 200 тисяч на рік.  

Також сторони домовилися обмежити однією тисячею осіб на місяць кількість тих, хто може возз'єднатися зі своєю сім'єю, представники якої отримали притулок і живуть у Німеччині.  

У пріоритеті тісна співпраця з Францією задля посилення єврозони. Переговірники погодилися створити "спеціальний бюджетний фонд" для економічної стабілізації єврозони, підтримки "соціальної конвергенції" та структурних реформ. Політики зазначили, що це могло би стати основою для майбутнього "інвестиційного бюджету" європейських країн з єдиною валютою.

Ще однією домовленістю є відмова від підвищення податків для громадян.

За підсумками виборів 2017 року становище Ангели Меркель похитнулося, оскільки союз ХДС/ХСС втратив підтримку більшості своїх виборців і був змушений розпочати коаліційні переговори з Вільною демократичною партією та партією Зелених. СДПН тоді відмовилася тоді вступати в нову велику коаліцію із ХДС/ХСС.

У понеділок, 27 листопада, ХДС Меркель погодилася на велику коаліцію з Соціал-демократичною партією задля завершення політичної кризи, яка почалася після провалу переговорів із Вільними демократами та Зеленими. У свою чергу соціал-демократи також погодилися розпочати переговори з консерваторами щодо формування нової "великої коаліції".

У разі подальшого зволікання з формуванням коаліції Німеччині загрожують нові парламентські вибори.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися