Меркель і Роухані обговорили ядерну програму Ірану

6 липня 2018, 01:59
217
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Роухані зазначив, що пропозиції ЄС його розчарували

Канцлер Німеччини Ангела Меркель провела телефонні переговори з президентом Ірану Хасаном Роухані, обговоривши ядерну програму Ірану.

Лідери Німеччини та Ірану говорили про пропозиції Франції, Німеччини та Великої Британії щодо збереження ядерної угоди з Іраном, передає сайт президента.

Роухані розчаровано зазначив, що в пропозиціях Євросоюзу "не вистачає практичних рішень і конкретного методу для продовження співпраці".

В свою чергу Меркель повідомила про необхідність продовжити обговорення пропозицій ЄС щодо збереження угоди.

Історична угода щодо іранської ядерної програми від 2015 року передбачає зняття частини санкцій з Ірану в обмін на обмеження його можливостей зі збагачення та зберігання ядерних матеріалів.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що США виходять з угоди щодо ядерної програми Ірану. Він назвав угоду несправедливою і висловив сумнів у тому, що вона обмежить ядерні амбіції Тегерана. Після офіційної заяви президент США підписав меморандум про відновлення санкцій проти Ірану. Вони будуть заново введені протягом 180 днів і торкнуться, зокрема, торгівлі, нафтового і банківського секторів Ірану. Під санкції потраплять і інші країни, якщо вони будуть допомагати Ірану в розробці ядерної зброї, попередили Сполучені Штати.

Проти виходу з угоди виступили провідні країни ЄС і Росія.