Санду звинуватила депутатів у спробі захоплення влади і скасування результатів президентських виборів у Молдові

2 грудня 2020, 20:24

Обраний президент Молдови Майя Санду звинуватила депутатів у спробі «захоплення влади» через законопроєкт, який пропонує позбавити її контролю над спецслужбою країни — Службою інформації і безпеки.

Про це вона сказала на пресконференції 2 грудня.

За її словами, депутати Партії соціалістів з подачі чинного президента Ігоря Додона разом з партією Шор зареєстрували законопроєкт про виведення Служби інформації і безпеки з-під контролю президента. Санду сказала, що законопроєкт хочуть ухвалити в двох читаннях на засіданні в четвер, і звинуватила Додона в тому, що він «йде на антидемократичне самоуправство і хоче й надалі контролювати схеми та інститути держави».

Відео дня

«Це спроба узурпації влади, яка з одного боку має на меті зберегти в політичному полоні одну з найважливіших установ, з іншого - скасувати результати голосування громадян», - оголосила Санду.

Обраний президент Молдови закликала прихильників вийти на акцію протесту «проти узурпації влади» у четвер, 3 грудня. Вона пообіцяла звернутися до Конституційного суду.

Нагадаємо, раніше Майя Санду виступила за розпуск парламенту і відставку всього уряду Ігоря Додона.

Майя Санду перемогла на виборах президента Молдови за підсумками підрахунку 100% голосів виборців. Її підтримали 57,72% жителів країни.

За чинного лідера Молдови Ігоря Додона проголосували 42,28% виборців. Він визнав поразку, але заявив, що має намір оскаржувати результати виборів у суді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X