Масштабні пожежі у Греції: загинули 74 людини

24 липня 2018, 17:59
719
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Грецію охопили найсильніші за останні двадцять років пожежі

У понеділок, 24 липня, в результаті масштабних лісових пожеж в околицях Афін загинули 74 людини, повідомляє ВВС.

Пожежі біля Афін є найбільш масштабними за останні десять років. Вогонь, посилений сильними вітрами, знищив приморське селище Маті.

Маті розташоване в регіоні Рафіна, він популярний серед місцевих туристів, особливо пенсіонерів та дітей, які відвідують табори відпочинку. Раніше рятувальники виявили в селищі тіла 26 дорослих і дітей. Загиблі перебувай всього в декількох метрах від моря.

За словами офіційного представника кабінету міністрів Греції Дімітріса Дзанакопулоса, багато хто з постраждалих перебуває у критичному стані.

Прем'єр-міністр Алексіс Ципрас оголосив три дні національної жалоби.

мас[gallery]

Масштабні лісові пожежі в Греції: влада звернулася за допомогою до інших країн ЄС

[/gallery]

Вогонь бушує з трьох сторін від Афін: в районі прибережного курортного міста Кінета, а також біля міст Рафіна, Пікермі, Маті, Неос Вутзас і на схилах гори Пенделі. Влада Греції ввела в цих районах режим надзвичайного стану.

За словами Ципраса, пожежі гасять понад 600 пожежників на більш ніж 300 пожежних машинах.

З вогнем впоратися складно через сильний вітер. Греція запросила допомогу в гасінні пожеж у Євросоюзу.

У липні масштабні лісові пожежі також охопили Швецію. За даними влади, внаслідоксильних пожеж знищено близько 25 000 гектарів лісу, вогонь завдав збитків на більш ніж 900 млн крон.

Палають ліси також і у Латвії, однак ЄС відмовив латвійцям у допомозі через брак ресурсів, які вже задіяні в інших країнах союзу.