Місто гріхів. Як Франція намагається врятувати Марсель — найбільший осередок злочинності та бідності в країні

9 жовтня 2021, 10:25
НВ Преміум

Кримінальна столиця Франції Марсель десятиліттями здобувала погану славу високим рівнем убивств, виготовленням у промислових розмірах наркотиків, значною кількістю мігрантів і страшною бідністю. Справа зайшла так далеко, що рятувати місто приїхав особисто президент Еммануель Макрон.

Аудіоверсія колонки:

Уродженець Словаччини Цтірад Клімчик переїхав до Марселю 24 роки тому і щиро полюбив це місто. Його підкорили мальовнича природа, велика кількість закладів культури і космополітичність французького мегаполіса.

Відео дня

«Марсель не такий, як інші міста Франції, — підкреслює він. — Тут набагато більше іноземців і можна відчути себе вдома швидше, ніж в інших регіонах».

Клімчик, професор математики в університеті Екс-Марсель (Aix-Marseille), живе і працює в південній частині міста: його факультет розташований за 10 км від центру та за 4 км від дому — просто посеред заповідника. Утім, північна частина Марселю значно відрізняється від благополучного півдня, що так подобається Клімчику. На півночі, в забудованих соціальним житлом кварталах бонлью (французькою «передмістя»), процвітають бідність і злочинність.

Саме депресивні північні квартали забезпечують цьому великому портовому місту на узбережжі Середземного моря славу кримінальної столиці Франції. Рівень убивств тут становить 3,5 на 100 тис. населення, що втричі вище середнього по країні. За цим параметром Марсель посідає четверту позицію серед усіх міст Євросоюзу, поступаючись тільки литовським Каунасу, Вільнюсу та Клайпеді.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X