Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Манафорт закликав суддю відхилити звинувачення проти нього

15 березня, 06:16
194
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пол Манафорт

Колишній політтехнолог Партії регіонів і екс-глава передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт закликав федерального суддю відхилити звинувачення у відмиванні грошей і незаконному лобіюванні, пише Bloomberg.

Манафорт бореться з двома обвинуваченнями, висунутими спеціальним радником ФБР Робертом Мюллером в федеральних судах штатів Вашингтон і Вірджинія. Політтехнолог звернувся з вимогою відхилити звинувачення, які розглядає федеральний суд Вашингтона.

Його захисники раніше переконували, що Мюллер перевищив свої повноваження, оскільки був призначений розслідувати можливу змову між Росією і передвиборчою кампанією Трампа.

Зараз адвокати Манафорта переконують, що прокурори Мюллера нібито не тільки перевищили повноваження, але і неправомірно виступили перед великим журі (колегія присяжних засідателів), яке звинуватило Манафорта.

Манафорту пред'явлені звинувачення, які стосуються відмивання грошей, які він отримав працюючи в Україні, його також звинувачують в тому, що він не зареєструвався як іноземного агента, хоча займався лобіюванням інтересів в США прокремлівського уряду України часів колишнього президента Віктора Януковича.

Колишнього главу передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса звинуватили по 12 статтям, в тому числі у відмиванні грошей і в лобіюванні інтересів іноземної держави.

Нові звинувачення проти Манафорта були оприлюднені після того, як його діловий партнер Рік Гейтс визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень і змові проти США у справі про ймовірне втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Нагадаємо, що спецпрокурор США Роберт Мюллер  пред'явив нові звинувачення Полу Манафорту і Ріку Гейтсу у відмиванні грошей. За версією слідства, Манафорт за підтримки Гейтса "відмив" 30 млн доларів. Останній, в свою чергу, використовуючи офшорні рахунки, заробив понад 3 млн доларів.

Пол Манафорт працював з екс-президентом України Віктором Януковичем і його політичною силою Партією регіонів з 2005 по 2014 рік. Зокрема, він консультував регіоналів на парламентських виборах 2006 і 2007 років, де Партія регіонів посідала перше місце. А також на президентських виборах 2010 року, на яких переміг Віктор Янукович.