Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Майк Помпео став держсекретарем США: найяскравіші цитати про Україну і Росію

26 квітня, 22:01
7060
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Помпео, США відчувають від Росії загрозу

Колишній директор ЦРУ Майк Помпео затверджений на посаді державного секретаря США. Його кандидатуру схвалив Сенат США 24 квітня 2018 року.

13 березня президент США Дональд Трамп звільнив з цієї посади Рекса Тіллерсона.

У кінці січня 2018 року у ЗМІ з'явилася інформація про його зустрічі з керівником Служби зовнішньої розвідки Росії Сергієм Наришкіним і директором Федеральної служби безпеки РФ Олександром Бортніковим.

При цьому варто зазначити, що проти них діють американські санкції, тому даний візит не афішувався.

Сам Помпео тоді пояснив, що під час переговорів з представниками російських спецслужб "рішуче захищав інтереси американців".

Наразі поки складно сказати, якою буде політика нового держсекретаря по відношенню до Росії, проте раніше він відзначився досить різкими висловлюваннями у бік РФ та її керівництва.

  1. Не бачу серйозних доказів того, що Росія прагне перемогти Ісламську державу.
  2. Вони займаються цим протягом шалено довгого часу. Десятиліттями Росія намагається підірвати американську демократію.
  3. Неважливо, російська вона чи радянська, але ми як і раніше маємо справу із загрозою, яку несуть росіяни. Ми зобов'язані відсунути, перемогти її, працювати для того, щоб зробити ситуацію найбільш болючою для них
  4. WikiLeaks є недержавною, ворожою службою розвідки, підбурюваною такими державами, як Росія.
  5. Ми живемо у світі, де у росіян є великий ядерний потенціал і при цьому вони зміцнюють свої позиції у Сирії. Вони забрали Крим у України. Вони люблять чіплятися до Америки і шукають будь-яке місце у світі, де можуть ускладнити нам життя, а у Америки є обов'язок чинити опір цьому.
  6. Росія знову почала агресивну політику, напавши на Україну і окупувавши її. Вона становить загрозу для Європи.
  7. Наша оцінка намірів Володимира Путіна не змінилася. Він продовжує вважати, що найбільшою невдачею XX століття був розпуск Радянського Союзу. Він має намір повернути колишній СРСР до величі і слави. З цими думками він прокидається кожен день, а другою його думкою є переобрання.
  8. Все сказане російським президентом не було неочікуваним для ЦРУ. Ми стежимо і відстежуємо все це дуже уважно, і запевняємо як міністерство оборони, так і американців, що у нас є правильне розуміння російських програм. Ми запевняємо, що американський народ може спати спокійно. Наша безпека здатна справиться з усіма атаками.
  9. Росія продовжує діяти агресивно, у чому їй сприяють багато років "м'якої політики" щодо цієї агресії. З цим тепер покінчено.

Раніше повідомлялося, що глава Білого дому Дональд Трамп вирішив змінити держсекретаря США, рекомендувавши призначивши директора ЦРУ Майка Помпео замість Рекса Тіллерсона.

НВ