Мадрид попередив Барселону про неможливість ультиматумів в питанні незалежності Каталонії

3 жовтня 2018, 08:58
160
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мадрид виключив надання незалежності Каталонії

Офіційний Мадрид попередив Барселону, що не погодиться на жодні ультиматуми про незалежність Каталонії.

Про це сказала прес-секретар іспанського уряду Ізабел Села, пише Reuters.

"Ми не приймаємо ультиматуми. Самоврядування - так, але незалежність - ні", - наголосила вона.

Села додала, що Мадрид зосередився на широкому діалозі для вирішення розбіжностей з Каталонією.

Напередодні прем'єр-міністр Каталонії Кім Торра попередив, що парламент регіону припинить підтримувати главу уряду Іспанії Педро Санчеса, якщо він протягом місяця не запропонує механізм самовизначення.

Раніше повідомлялося, що в річницю референдуму про незалежність Каталонії, 1 жовтня, в Барселоні відбулися масові акції протесту, в яких взяли участь близько 180 тисяч осіб. Пізніше акції протесту переросли в заворушення.


1 жовтня 2017 року в Каталонії пройшов невизнаний Іспанією і Євросоюзом референдум про незалежність регіону. Каталонська влада заявила, що за від'єднання проголосувало 90,18%, проти - 7,83% при явці 43,03%.

27 жовтня 2017 року парламент Каталонії оголосив про незалежність від Іспанії, незважаючи на протест з боку офіційного Мадрида.

Слідом за рішенням каталонського парламенту Верхня палата парламенту Іспанії підтримала скасування повноважень автономного уряду Каталонії, а Кабінет міністрів Іспанії ухвалив рішення розпустити парламент і уряд Каталонії.

1 серпня 2018 року новий соціалістичний уряд Іспанії вперше з 2011 року провів переговори з представниками Каталонії. Представники Каталонії підняли питання про можливість проведення нового референдуму про незалежність регіону і закликали звільнити сепаратистів, які містяться у в'язниці після невдалої спроби відокремитися від Іспанії в 2017 році.

У вересні глава уряду Каталонії Кім Торра анонсував нову кампанію по виходу автономії зі складу Іспанії.