ДержЗМІ Білорусі повідомили, що Лукашенко вступив на посаду президента
Церемонія інавгурації Олександра Лукашенка в ці хвилини проходить у Палаці Незалежності в Мінську, повідомляє БЕЛТА.
Державні ЗМІ Білорусі повідомляють, що Лукашенко виголосив присягу білоруською мовою.
Потім він підписав акт про складання присяги, після чого голова Центральної комісії Білорусі з виборів і проведення республіканських референдумів Лідія Єрмошина вручила Олександру Лукашенкові посвідчення президента Республіки Білорусь.
Таємна інавгурація: Лукашенко зачитав президентську присягу
Про що заявив Лукашенко на таємній інавгурації
Назвав інавгурацію днем доленосної перемоги
«У цей урочистий день президент присягає на вірність Батьківщині і народу з особливим почуттям. В ньому дуже багато гордості за білорусів, які з честю пройшли випробування на міцність, перш за все, своїх переконань. День вступу на посаду президента — це день нашої з вами перемоги, переконливої і доленосної. Ми не просто вибирали президента країни — ми захищали наші цінності, наше мирне життя, суверенітет і незалежність. і в цьому плані ми маємо ще чимало зробити», — сказав Лукашенко.
Диктатор підкреслив, що, «перебуваючи на краю світової кризи, необхідно повернути країну до безпечного життя, яка була в республіці завжди, дійти згоди заради майбутнього».
«І ми це зробимо. Я не можу, не маю права кинути білорусів, які пов’язали з державним курсом не тільки політичні уподобання, а й свою долю, майбутнє своїх дітей, усіх, хто в такий складний для Білорусі період залишився вірним країні і народу. Це ті, хто героїчно протистояв загрозу пандемії, проявляючи свої найкращі професійні та людські якості, хто зберіг здоровий глузд в умовах дезорієнтації суспільства. Державні службовці і люди в погонах проявили стійкість, мужність і монолітність», — зазначив Лукашенко.
«Цей рік увійде в історію Білорусі як вкрай емоційний період»
«Нашій державності був кинутий безпрецедентний виклик — виклик неодноразово відпрацьованих безвідмовних технологій знищення незалежних держав. Але ми виявилися в числі дуже небагатьох — навіть, може бути, єдині, — де „кольорова революція“ не відбулася. І це вибір білорусів, які ні в якому випадку не хочуть втратити країну», — сказав Лукашенко.
Він зазначив, що ці події дозволили «переконатися в тому, що білоруси в абсолютній більшості люблять свою землю, бажають їй миру, спокою і процвітання».
«Не дивлячись на диявольськи витончені підштовхування ззовні, зберегли повагу один до одного», — додав він.
Раніше опозиційний білоруський Telegram-канал NEXTA повідомляв, що інавгурація Олександра Лукашенка може пройти таємно.
У Білорусі 9 серпня відбулися вибори президента, відразу після яких по всій країні почалися масові протести і страйки.
Акції протесту проти фальсифікованої перемоги Лукашенка тривають більше місяця. Білоруси вимагають чесних виборів без участі Олександра Лукашенка, якому ЦВК віддала перемогу, а також звільнення політв'язнів.

Мирні акції протесту супроводжувалися кривавими нападами з боку підконтрольних Лукашенку силовиків. Бійці ОМОН застосовували проти мирних громадян водомети, гумові кулі, сльозогінний газ і світлошумові гранати.
Під час розгону антиурядових мітингів загинули щонайменше четверо протестувальників. Тисячі людей були затримані.
Білоруський диктатор відкинув будь-які поступки та спроби діалогу з протестувальниками й опозицією, неодноразово заявляючи, що за хвилею протестів стоять західні сусіди Білорусі.