«Він боїться контрнаступу України». Лукашенко поводиться так само нераціонально, як і росіяни — засновник Беларускі Гаюн

6 липня, 15:11
Ексклюзив НВ
Білоруський диктатор Олександр Лукашенко (Фото:REUTERS / Shamil Zhumatov)

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко (Фото:REUTERS / Shamil Zhumatov)

Риторика диктатора Олександра Лукашенка пов’язана з його страхом контрнаступу України і в ній не варто відстежувати раціональність, як і в російській, розповів Радіо НВ Антон Мотолько, білоруський активіст, засновник проєктів MotolkoHelp та Беларускі Гаюн.

— Ви стежите за пересуванням техніки на території Білорусі, маю на увазі військову техніку. Що ви там зараз бачите?

— Зараз, хоч би як дивно це звучало, досить спокійний період. Після того, як наприкінці березня — на початку квітня з північних областей України вийшли російські війська, вони поступово виходили з Білорусі, їх перекидали на східний фронт. І зараз ми можемо казати, що у Білорусі приблизно до тисячі людей, напевно, це російська армія. Залишилося кілька Іскандерів, залишилося кілька протиповітряних комплексів С-400, С-300 і Панцир. І періодично ми бачимо поодинокі чи невеликими групами переміщення військ з позначками, з літерою V, що, зрозуміло нам, означає належність до путінської армії. Але поки що все відносно спокійно, наскільки це може бути спокійним за теперішніх умов.

Відео дня

— Щодо навчань, була заява про те, що ці військові навчання на кордоні з Україною продовжили. Що там відбувається? Ми маємо різні дані і про те, що там є якісь дерев’яні танки, і що білоруська армія збирає та розбирає якісь понтонні мости, що ви про це знаєте?

— Все правильно, є і дерев’яні танки, і понтонами займаються. Це навчання, які запустили приблизно на початку травня і приблизно щотижня їх продовжують ще на один тиждень. Це такі собі навчання без фінального закінчення.

— Вибачте, що перебиваю, ми таке вже бачили на початку широкомасштабного вторгнення, коли говорили, що все, зараз навчання завершуються і відводитимуть війська. А потім почалося те, що почалося. Чи можемо ми прогнозувати таку саму ситуацію, на вашу думку?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X