Льоня Голубков, самотня жінка, молодята і пенсіонери. Реклама МММ, яка стала мемами епохи 90-х

26 березня 2018, 16:26
1804
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мексиканська актриса Вікторія Руффо, яка зіграла головну роль у серіалі Просто Марія, знімалася в рекламі МММ з Володимиром Пермяковим, який грав роль Льоні Голубкова

26 березня у Москві помер Сергій Мавроді - засновник найбільшої фінансової піраміди на пострадянському просторі. Популярність МММ у 1990-х не в останню чергу забезпечило безліч рекламних роликів, створених Бахитом Кілібаєвим - відомим продюсером, режисером та кіносценаристом.

Бахит Кілібаєв був генеральним продюсером кіностудії Громадяни. Імовірно, найвідомішим його фільмом є фільм Голка, головні ролі в якому зіграли Віктор Цой та Петро Мамонов.

Бахит Кілібаєв / Кадр відео Радіо Медіаметрікс Казахстан via YouTube

З Мавроді Кілібаєв познайомився у 1989 році, коли шукав фінансування для зйомок свого фільму Гонгофер. Їх познайомив представник рекламного агентства, до якого звернувся Мавроді для реклами свого бізнесу.

Спочатку Кілібаєв та Мавроді домовилися про фінансування зйомок фільму в обмін на відсотки з його прокату. Однак на той час, коли фільм був знятий, вже була зруйнована система кінопрокату. Після цього сформований під час зйомок колектив став робити рекламу для Мавроді.

Незважаючи на відсутність у колективу досвіду роботи в рекламі, кампанія МММ виявилася суперуспішною.

"Часу готуватися до зйомок, писати сценарії, затверджувати бюджет із клієнтом, проводити кастинг, домовлятися про місце зйомок просто не було. Умовні декорації, Бетакам - усе це коштувало копійки. Першу зйомку призначили прямо в офісі МММ. Асистентці з акторів я відписав, які типажі мені потрібні. На зйомках я вперше побачив Льоню та всіх інших героїв", - описував початок зйомок Кілібаєв.

У зйомках реклами МММ також фігурувала мексиканська актриса Вікторія Руффо, яка зіграла головну роль у надпопулярному тоді телесеріалі Просто Марія. Вона потрапила в рекламну кампанію Мавроді випадково, оскільки приїхала з родиною до Москви.

Примітно, що самі рекламні ролики МММ нагадували серіали, історії їхніх персонажів розвивалися від одного ролика до іншого.

У рекламу МММ потрапили і кадри чемпіонату світу з футболу 1994 року, зняті на нелегально пронесену на стадіон любительську камеру.

Під час зйомки реклами МММ Кілібаєв орієнтувався на результати опитувань вкладників, які соціологи постійно проводили у приймальних пунктах МММ.

Льоня Голубков

Найпопулярнішим персонажем реклами МММ був, звісно ж, Льоня Голубков, якого зіграв Володимир Пермяков. У 1990-х героями серії рекламних роликів, крім самого Льоні, були його дружина Рита і брат-шахтар Іван.

"Голубков - це розвиток теми героя Куравльова з фільму Афоня і героя Крамарова із Джентльменів удачі. Прості, в міру кмітливі і такі улюблені народом, тому що відображали його сутність. Такому пробачиш усе, навіть маразматичну побудову графіка доходу сім'ї Голубкових", - коментував свого персонажа Кілібаєв.

У 2011 році після того, як Мавроді заснував МММ-2011, з'явилася реклама з постарілим Льонею Голубковим та його сином.

Молодята-студенти

Творці реклами МММ орієнтувалися на різні соціальні групи. Тому героями реклами МММ, крім Голубкова з його сімейством, стали молодята-студенти Юля та Ігор.

Самотня жінка, яка нікому не довіряє

Ще одним типовим персонажем в рекламі МММ стала Марина Сергіївна - самотня жінка, яка нікому не довіряє.

Пенсіонери

Орієнтувалися рекламники МММ і на численних пенсіонерів, тому популярними героями їхніх роликів стали 70-річний Микола Хомич та його дружина Єлизавета Андріївна.

НВ