Людина помирає. Відомі російські режисери закликали Путіна звільнити Сенцова

19 червня 2018, 14:35
1003
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Спасіті Сенцова просять режисери Звягінцев, Лунгін, Сокуров, тележурналіст Познер та інші

12 відомих культурних діячів Росії звернулися до президента РФ Володимира Путіна із закликом звільнити українського політв'язня Олега Сенцова, протестне голодування якого триває вже більше місяця.

"Шановний Володимире Володимировичу! Людина помирає. Ми не думаємо, що провина його є настільки великою, щоб за неї давали 20 років. Він щирий і чесний у своїх переконаннях - його безстрокове голодування це доводить", - йдеться у відкритому листі, оприлюдненому на сайті радіостанції Ехо Москви.

"Необхідно проявити милосердя, щоб врятувати людське життя. Нам треба пом'якшувати політичний клімат в країні, миритися з сусідами. Помилуйте Олега Сенцова, ми просимо Вас", - просять Путіна діячі культури.

Звернення підписали журналіст і телеведучий Володимир Познер, режисери Андрій Звягінцев, Олексій Учитель, Олександр Сокуров, Валерій Тодоровський, Олексій Федорченко, Юрій Норштейн, Павло Лунгін, Костянтин Бронзит, телеведуча і кінознавець Катерина Мцітурідзе, актриса Чулпан Хаматова, а також журналістка, громадський діяч і екс-кандидат в президенти Росії Ксенія Собчак.

У понеділок, 18 червня, кілька активістів московського Teaтра.doc провели акцію в центрі столиці Росії на підтримку Сенцова, незаконно утримуваного в російській в'язниці. Активісти роздавали листівки про справу Сенцова англійською, іспанською та російською мовами. Через деякий час чотирьох учасників акції затримала поліція.

Серед затриманих - актриса Марія Чупринська, актор Григорій Гандлєвський, художниця Аліса Сафіна і активістка Наталя Савоськина.

Сенцов оголосив голодування 14 травня. Він вимагає від Росії звільнити всіх політв'язнів-українців (майже 70 осіб).

5 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років суворого режиму.

Українець був затриманий російськими силовиками в Криму 11 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці терактів на півострові під час його окупації Росією. Пізніше Сенцова звинуватили в зберіганні зброї та вибухівки.