Литва святкує сторіччя відновлення держави

16 лютого, 12:36
496
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

До Вільнюса вже прибули лідери низки держав Європи

Литва святкує сторіччя відновлення держави, до Вільнюса прибули президенти Німеччини, Польщі, України та низки інших країн.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, з ювілеєм литовців разом з президентом країни Далею Грібаускайте привітають президенти Німеччини, Польщі, України, Латвії, Естонії, Фінляндії, Грузії, а також кронпринцеса Швеції Вікторія і вище керівництво Євросоюзу.

Президент Петро Порошенко також привітав Литву з національним святом в Twitter.

Урочистий захід завершиться передзвоном церковних дзвонів по всій країні. Дзвони зазвучать саме в той час, коли сто років тому у Вільнюсі було підписано Акт про відновлення незалежної держави.

За словами Грібаускайте, те, що сторіччя відновленої держави Литва зустрічає, будучи членом найважливіших західних структур - ЄС та НАТО, дозволяє країні відчувати себе в безпеці та користуватися такою повагою, якої не було раніше.

Акт про відновлення незалежної Литовської держави 16 лютого 1918 року підписали 20 членів Литовської Ради. Одну з копій цього документа в минулому році знайшли в дипломатичному архіві Берліна, Німеччина позичила цю копію Литві на п'ять років.

Остаточно свою державність Литва закріпила в 1918-1920 роках, але у 1939 році в країну були введені радянські війська в рамках розподілу сфер впливу між комуністичною Москвою та нацистською Німеччиною.

 

Головне

Світ/Країни

17 грудня, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися