Лідери Кіпру зробили заяву про об'єднання після тривалих переговорів

0 коментувати
Лідери Кіпру хочуть об'єднати острів протягом року
Карта: Вікіпедія

Лідери Кіпру хочуть об'єднати острів протягом року

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс та лідер турецької частини Кіпру Мустафа Акинджи виступили зі спільною заявою, в якій висловили рішучість подолати всі питання для врегулювання кіпрської проблеми протягом року

Переговори двох сторін про врегулювання ситуації на острові почалися рік тому, повідомляє DW.

"Ми також хотіли б підкреслити нашу прихильність активізації зусиль у найближчі місяці для досягнення всеосяжного угоди про врегулювання претензій протягом 2016 року", - йдеться в заяві.

Політики також відзначили прогрес, досягнутий в ході проведених раніше інтенсивних переговорів.

"Хоча все ще існують труднощі та розбіжності, ми сповнені рішучості проявити необхідну волю і мужність, щоб подолати залишаються невирішеними питання", - підкреслюється в заяві.

Кіпр був розділений 1974 року після збройного вторгнення Туреччини. Окупованими виявилися 37 відсотків території острова, на якій в 1983 році була проголошена Турецька Республіка Північного Кіпру. Її визнала лише Туреччина.

У свою чергу влада так званої ТРПК відкидають суверенітет Республіки Кіпр над усією територією острова, і називають її "грецька влада Південного Кіпру". Відповідно, Республіка Кіпр та інші країни-члени ООН, за винятком Туреччини, не визнають ТРПК, і позначають її, як "території, окуповані турецькими військами".

У квітні 2004 року в обох кіпрських республіках відбулися референдуми про об'єднання в єдину державу. Запропонований план об'єднання острова був названий по імені свого автора — тодішнього генерального секретаря ООН Кофі Аннана. 65 % брали участь у референдумі громадян ТРПК підтримали план Аннана, 75 % греків-кіпріотів план відкинули.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: