Курс на довічне президентство. Референдум про поправки до конституції Таджикистану визнаний таким, що відбувся

1 коментувати
Поправки відкривають також дорогу до президентського крісла для сина Емомалі Рахмона

Поправки відкривають також дорогу до президентського крісла для сина Емомалі Рахмона

Всенародний референдум по внесенню поправок в конституцію в Таджикистані, що дають чинному голові держави Емомалі Рахмону можливість продовжити свою президентську кар'єру після виборів 2020 року, визнаний таким, що відбувся

За даними Центральної комісії з виборів і референдумів, у плебісциті взяли участь 2 млн 933 тисяч 812 осіб, що становить 66,6% від загальної кількості громадян, включених до списку голосуючих, передає Російська служба BBC.

Попередні результати референдуму будуть озвучені в понеділок, 23 травня.

Поправки до конституції дозволяють чинному президенту країни Емомалі Рахмону переобиратися на новий термін без обмежень, а також знижують з 35 до 30 років віковий ценз для кандидатів у президенти, що дасть можливість його старшому синові Рустаму висунути в 2020 році свою кандидатуру на пост президента , якщо його батько вирішить віддати владу.

Крім того, поправки передбачають введення заборони на створення політичних партій та об'єднань за релігійною і національною ознаками.

Згідно з чинною конституцією, прийнятою в 1994 році, Рахмон не має права висувати свою кандидатуру на виборах в 2020 році.

Раніше в Конституцію Таджикистану, прийняту на всенародному референдумі 6 листопада 1994 року, вже двічі вносили поправки.

У 1999 році таким чином в країні з'явився двопалатний парламент замість однопалатного, а в 2003 році був збільшений термін повноважень президента з п'яти до семи років, що дозволило президенту Рахмону залишатися головою держави до 2020 року.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: