Куба відреагувала на повідомлення про причетність Росії до акустичних атак

12 вересня 2018, 22:15
1163
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

МЗС Куби відреагувало на звинувачення в акустичних атаках

У Міністерстві закордонних справ Куби назвали вигадкою повідомлення про те, що Росія причетна до таємничих акустичних атак на американських дипломатів на Кубі і в Китаї.

За словами директора департаменту США МЗС Куби Карлоса Фернандеса де Коссіо, Куба не нападає на іноземних дипломатів і не дозволяє це третім країнам.

"Стаття NBC представляє собою небезпечну гру. Натякає на змову третіх країн на Кубі без доказів або підстав, з посиланням на анонімні джерела і створюючи інтриги", - додав він у Twitter.

Нагадаємо, видання NBC News повідомило, що за даними американських спецслужб, за таємничими акустичними атаками на персонал дипломатичних представництв США в Китаї і на Кубі стоїть Росія.

Офіційний представник Держдепу США Хізер Нойєрт закликала скептично поставитися до цього повідомлення, наголосивши, що Вашингтон поки ні на кого не покладає провину за атаки на Кубі.

Починаючи з кінця 2016 року, на Кубі внаслідок таємничих акустичних атак постраждали 26 співробітників американського диппредставництва. У них діагностували черепно-мозкові травми, втрату слуху та порушення когнітивної діяльності, рівноваги і зору.

[see_also]

АP опублікувало запис "акустичної атаки" на дипломатів США на Кубі

[/see_also]

Подібні випадки також були зафіксовані в консульстві в Китаї. З диппредставництв США в Китаї відкликали 11 співробітників Державного департаменту для додаткового обстеження.

Нездужання серед дипломатів викликано, ймовірно, акустичним впливом мікрохвильового випромінювача.