"Кримський диверсант" Штибліков просить про переведення в Україну - консул

16 червня 2018, 17:47
382
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Українець Дмитро Штибліков і російський омбудсмен Тетяна Москалькова

Українець Дмитро Штибліков, засуджений в окупованому Криму на 5 років, написав заяву в Міністерство юстиції України з проханням посприяти його переведенню в Україну для подальшого відбування покарання. Про це після відвідування політв'язня повідомив консул України в Новосибірську Олег Фіногенов.

Повідомляється, що консул України також запропонував політв'язню написати заяву про надання матеріальної допомоги від держави.

Також за словами уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової, Штибліков не висловив скарг на умови утримання в російській колонії в Омську, стан його здоров'я добрий.

"У нього немає претензій до умов утримання. В камері на чотирьох чоловік він знаходиться один. Він користується бібліотекою", – заявила Москалькова.

Російський омбудсмен також повідомила, що уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денисова не змогла відвідати Штиблікова, тому що запізнилася на літак через погодні умови на Ямалі.

"Вона сказала, що хотіла б поїхати, але не може вилетіти з Ямалу, оскільки спізнилася на літак. Там такі погодні умови, що добиратися треба до аеропорту на поромі", – повідомила Москалькова.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 ФСБ РФ повідомили про затримання в окупованому Севастополі "учасників диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України".

Речник Міноборони з питань АТО спростував цю заяву. Пізніше в українському оборонному відомстві також повідомили, що ніяких "диверсантів" у Криму немає.

Головне управління розвідки також спростувало цю інформацію.

Пізніше з'ясувалося, що затриманий Дмитро Штибліков був аналітиком української неурядової організації Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону Номос з офісом в Севастополі. У 2012-2013 рр. був експертом Київського бюро Радіо Свобода і коментував ситуацію з приводу переговорів України і Росії в питаннях розміщення Чорноморського флоту в Севастополі.

У листопаді 2017 року Севастополі Дмитра Штиблікова засудили до п'яти років ув'язнення і штрафу в 200 тисяч рублів.

У квітні 2018 року стало відомо, що Штиблікова етапували в російське місто Омськ.