Кремль виділив пропагандистським ЗМІ понад 60 млрд рублів - Forbes

1 коментувати
У 2015 році РФ витратила на пропаганду в ЗМІ 72 млрд рублів

У 2015 році РФ витратила на пропаганду в ЗМІ 72 млрд рублів

Російська влада виділила в 2016 році на утримання своїх пропагандистських ЗМІ майже 61 млрд рублів

При цьому, як повідомляє Forbes, мова йде не тільки про державні медіа, але і про приватні.

Кошти з федерального бюджету вони отримують через субсидії на виконання держзавдання або на конкретні цілі.

За оцінкою голови АНО Инфокультура Івана Бегтина, у вигляді субсидій ЗМІ одержують 60-70% всіх держкоштів. Решту газети, журнали і телеканали виграють на тендерах з розміщення інформаційних матеріалів і отримують в якості грантів (від Росдруку, від влади суб'єктів Федерації, від операторів президентських грантів тощо).

При цьому найдорожче бюджету РФ обходяться медіа групи ВДТРК: тільки субсидія на забезпечення їх роботи і виробництво програм в 2016 році становить 21,8 млрд рублів. На другому місці Russia Today (17,5 млрд рублів).

Кремль також оплачує діяльність інформагентств Росія сьогодні і ТАСС, Російської газети, телеканалу Громадське російське телебачення та інших.

У той же час, велика частина цих ЗМІ істотних прибутків не приносить, а Russia Today, ОТР і Парламентська газета створені у формі автономних некомерційних організацій, тобто в принципі не можуть виплачувати дивіденди.

Крім того, з бюджету додатково дотується створення програм і фільмів пропагандистського характеру, які навряд чи здатні хоч якось виправдатися.

Наприклад, крім субсидій на діяльність, ВДТРК отримувала в 2015 і 2016 році 85 млн рублів на створення програми Вєсті, ще 4 млн рублів телекомпанія отримала на документальні фільми Патріарх і Революція.

У свою чергу Перший канал у 2015 році знімав за рахунок держави телепрограми Сочі і Крим (на них пішло 6 млн рублів).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російського коментатора, що спростував у прямому ефірі пропаганду РФ, звинуватили у відсутності патріотизму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: