Кремль прокоментував рішення суду в Гаазі у справі ЮКОСа

2 коментувати
Пєсков назвав таке рішення суду справедливим

Пєсков назвав таке рішення суду справедливим

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі вітають рішення про скасування стягнення $50 млрд у справі ЮКОСа

Про це в середу, 20 квітня, передає кореспондент телеканалу Дождь.

Пєсков підкреслив, що рішення гаазького трибуналу скасували "вперше за 20 років".

"Російська федерація з самого початку заявляла, що рішення трибуналу не враховувало багато пунктів міжнародного права, і що Росія не ратифікувала енергетичну хартію. Також Росія представляла докази того, що акціонери ЮКОСа не були іноземними акціонерами", - заявив прес-секретар.

За словами представника Кремля, робота буде продовжуватися в різних юрисдикціях.

"Російська Федерація з самого початку цього процесу наполягала на тому, що рішення трибуналу не враховувало найважливіші аспекти міжнародного права", - підкреслив Пєсков.

У той же час він закликав не політизувати процес. Прес-секретар зазначив, що російська сторона має намір у рамках судових процедур послідовно захищати свої інтереси.

Нагадаємо, 20 квітня Окружний суд Гааги скасував рішення про виплату Росією екс-акціонерам компанії ЮКОС компенсацію в розмірі $50 млрд.

Колишні акціонери ЮКОСа мають намір подати апеляцію на рішення суду.

У липні 2014 року Третейський суд в Гаазі задовольнив позов колишніх акціонерів НК ЮКОС і зобов'язав Росію виплатити їм $50 млрд в якості компенсації за експропріацію компанії.

У тому ж місяці Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити компенсацію в 1,86 млрд євро, а також 300 тис. євро як відшкодування судових витрат.

У листопаді 2014 року Росія подала в Окружний суд Гааги три клопотання про скасування арбітражних рішень, винесених Гаазьким арбітражним судом за позовами колишніх акціонерів ЮКОСа.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: