"Найкраща футбольна подія літа". Світ радіє через порятунок дітей із печери в Таїланді

10 липня 2018, 17:53
627
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото Facebook

Юнацька команда Дикі кабани (архівне фото)

Рятувальна операція в Таїланді, де нарешті були визволені із затопленої печери всі 12 юних футболістів та їхній тренер, об'єднала весь світ.

І якщо протягом останніх 18 днів - з 23 червня, коли команда зникла в печері - планета з тривогою стежила за пошуком і порятунком дітей, а найкращі дайвери з усього світу вирушили на допомогу тайським аквалангістам, то 10 липня успіх складної операції приніс загальне піднесення і захоплення.

Світові лідери і знаменитості, відомі футбольні клуби, учасники рятувальної операції висловлюють у соцмережах свою радість у зв'язку зі щасливим завершенням рятувальної місії.


Британський прем'єр Тереза Мей зазначила, що "рада бачити успішнтй порятунок тих, кто опинився в пастці в печерах Таїланду". "Світ спостерігав і вітатиме хоробрість всіх залучених", - підкреслила вона.

Пораділа за врятованих і прем'єр Ісландії Катрін Якобсдоуттір: "Сьогодні надія, співчуття і мужність перемогли. Найтепліші побажання і якнайшвидшого одужання всім вам, відважні хлопці, від ваших друзів з Ісландії".

У числі перших успіх рятувальної операції в Таїланді відзначив президент США Дональд Трамп. "Від імені Сполучених Штатів вітаю тайські військово-морські сили та всіх з успішним порятунком 12 хлопчиків і їхнього тренера з підступної печери в Таїланді. Який прекрасний момент - всі на свободі, відмінна робота!", - написав американський лідер у своєму Twitter.

Своє захоплення мужністю дітей та їхніх рятувальників висловив також Штефан Зайберт, офіційний речник німецького уряду і канцлера Ангели Меркель.

"Надзвичайно багато приводів для захоплення: завзятістю хоробрих хлопців і їхнього тренера, а також здібностями і рішучістю їхніх рятувальників", - написав Зайберт.

До загальної радості приєднався і прем'єр-міністр Бутану Церінг Тобгай. "Бутан святкує порятунок тринадцяти Диких кабанів [назва врятованої футбольної команди]. Вітаємо Таїланд! Ураа!", - написав він.

Британський футбольний клуб Манчестер Юнайтед додав до своєї радості за врятованих юних спортсменів ще й запрошення відвідати знаменитий стадіон Олд Траффорд, зазначивши що це було б "великою честю" для клубу.

При цьому багато хто також сумує за загибим військовим аквалангістом Саманом Кунаном, який заплатив життям за підготовку порятунку дітей - 6 червня він доставляв у печеру кисневі балони та задихнувся, повертаючись до виходу з печери.

Зокрема, про нього йде мова у повідомленні на офіційній сторінці Twitter футбольного клубу Рома, який називає порятунок юних футболістів та їхнього тренера "найкращою футбольною новиною літа".

"Наші думки - з сім'єю колишнього моряка Військово-морських сил Таїланда, дайвера Самана Кунана, який помер після доставки кисню хлопчикам. Справжній герой", - йдеться також у повідомленні ФК Рома.

Крім того, про загиблого військового дайвера сумує королівська сім'я Іспанії. "Наше захоплення і визнання іспанському дайверу Фернандо Райгалю, який невтомно працював у ході незабутнього порятунку. Також - світла пам'ять для Самана Кунана, добровольця, який помер у процесі робіт", - йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Twitter іспанського монаршого дому.

Радість у зв'язку з грандіозним успіхом рятувальної операції висловив також відомий винахідник Ілон Маск, керівник компаній Tesla і SpaceX. Раніше він доставив до Таїланду міні-субмарину, терміново зроблену його інженерами в якості альтернативного варіанту порятунку хлопчиків.

"Вітаю видатну рятувальну команду! - написав Маск. - Не втомлююся дивуватися мужності, стійкості і завзятості дітей і команд дайверів в Таїланді. Людський характер в його найкращому вигляді".

А Військово-морські сили Таїланду, чиї дайвери взяли на себе найскладнішу частину рятувальної операції (40 з 90 аквалангістів, що брали в ній участь, були тайськими "морськими котиками"), називають її успіх "дивом".

"Ми не впевнені, чи це диво, чи наука, чи щось ще. Всі тринадцять Диких кабанів нарешті вийшли з печери", - йдеться в повідомленні ВМС Таїланду в Facebook.

Всі 12 врятованих хлопчиків і їхній тренер доставлені до лікарні, де проходять медичні обстеження. І хоча лікарі виявили ознаки інфекції у всіх врятованих дітей, їх загальний стан залишається хорошим.

Чотири кілометри до свободи. Як рятують дітей з печери в Таїланді
Дев'ять днів в темряві. Як в Таїланді знайшли зниклих в печері підлітків і чому вони все ще там

[Gallery]

Чотири кілометри до свободи. Як рятують дітей з печери в Таїланді

[/Gallery]