Канада отримає півмільйона вакцин AstraZeneca з Індії

1 березня 2021, 23:07

Канада до 4 березня отримає першу партію вакцини від коронавірусу AstraZeneca з Індії.

Про це повідомляє Reuters.

До кінця тижня країна планує отримати 500 тисяч доз препарату.

Поставка вакцини очікується у середу, 3 березня. Всього Канада погодила поставку 2 мільйонів доз вакцини з Індії до середини травня. Цього вистачить для щеплення 2,7% населення.

Відео дня

Україна вже отримала першу партію вакцини AstraZeneca з Індії в розмірі 500 тисяч доз. Її також роблять Serum Institute India.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що з квітня по червень 2021 року очікується додаткове постачання вакцини. Канада веде переговори з компаніями Pfizer і Moderna.

Що відомо про вакцину AstraZeneca

10 лютого у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що рекомендують використання вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneca від Оксфордського університету, зокрема для людей старше 65 років.

До цього деякі країни, зокрема, Франція, Німеччина і Швеція, не рекомендували вводити вакцину AstraZeneca людям старше 65 років через брак даних про ефективність.

У ПАР призупинили вакцинацію препаратом через його низьку ефективність проти нового штаму коронавірусу, виявленого в Південній Африці.

У лютому 2021 року AstraZeneca заявила, що змогла домогтися 82% ефективності вакцини, збільшивши інтервал між введенням двох доз до 12 тижнів (ефективність становить 76% вже після першої дози).

Восени 2020 року в компанії оголошували про середню ефективность вакцини на рівні 70%. Показник розрахували на основі двох різних оцінок.

У першому випадку людям ввели половину дози препарату, а через місяць - повну дозу (ефективність досягла 90%). У другому учасники досліджень отримали дві повних дози з таким же інтервалом (при цьому ефективність склала 62%).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X