Мільярд людей на карантині. Індія закрилася на 21 день, поліція б'є порушників палицями, іноземців дискримінують

26 березня 2020, 20:29
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З 25 березня в Індії ввели карантин на 21 день: більш ніж мільярду індійців заборонили виходити з дому за винятком випадків крайньої необхідності у зв’язку з пандемією коронавірусу.

На даний момент у країні офіційно зареєстровано більше 700 випадків зараження коронавірусом, 14 людей померли.

Хоча порівняно з іншими країнами цей показник далеко не найвищий, влада Індії побоюється, що у разі широкого поширення інфекції вона може вбити мільйони людей. Особливу небезпеку COVID-19 може становити в індійських міських нетрях, де у людей немає можливості дотримуватися правил гігієни.

Відео дня
Люди аплодують на балконах на честь медиків і співробітників санітарних служб, які борються з коронавірусом, Мумбаї (Фото: REUTERS / Francis Mascarenhas)
Люди аплодують на балконах на честь медиків і співробітників санітарних служб, які борються з коронавірусом, Мумбаї / Фото: REUTERS / Francis Mascarenhas

Багато індійців через епідемію піддаються панічним настроям — ЗМІ повідомляють про випадки дискримінації лікарів, членів екіпажів літаків та залізничних працівників, а також іноземців, оскільки їх вважають розповсюджувачами інфекції.

А індійські поліцейські патрулюють вулиці з палицями — ними вони б’ють порушників карантину, які виходять з дому.

НВ розповідає про те, як Індія переживає наймасштабніший у світі карантин через коронавірус.

Залишатися вдома, щоб врятувати Індію

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді оголосив, що країна повністю закривається на карантин 24 березня. Як передає CNN, він повідомив, що карантин триватиме щонайменше 21 день і буде поширюватися на всі 36 штатів і територій Індії. До цього карантин вводили окремі індійські штати, також Індія закрила кордони для більшості мандрівників із Європи.

У своєму зверненні Моді наголосив, що соціальне дистанціювання — єдиний спосіб убезпечити себе від коронавірусу.

«Сьогодні з 12 години ночі вся країна буде повністю закрита, щоб врятувати Індію, і для кожного індійця буде повна заборона виходити з дому. Тому я прошу вас залишатися там, де ви знаходитеся», — заявив Моді.

Троє чоловіків присідають, тримаючись за вуха - це покарання за порушення карантину, Ахмедабад (Фото: REUTERS / Amit Dave)
Троє чоловіків присідають, тримаючись за вуха - це покарання за порушення карантину, Ахмедабад / Фото: REUTERS / Amit Dave

Він додав, що продовжать працювати основні послуги життєзабезпечення: водопостачання, електрика та інші комунальні послуги, медичні послуги, пожежна служба і виробництво і продаж продуктів харчування. При цьому магазини, торгові установи, фабрики, майстерні, офіси, ринки і місця відправлення культу будуть закриті, а міжміські перевезення, рух автобусів і метро будуть припинені. Також будуть припинені всі будівництва.

Черга до супермаркету, Нью-Делі, 25 березня (Фото: REUTERS / Adnan Abidi)
Черга до супермаркету, Нью-Делі, 25 березня / Фото: REUTERS / Adnan Abidi

«Якщо ми не зможемо впоратися з цією пандемією протягом наступних 21 дня, країна і ваша сім'я зазнають поразки на 21 рік. Якщо ми не зможемо керувати наступними 21 днем, тоді багато сімей будуть знищені назавжди», — наголосив прем'єр Індії.

Міські нетрі й охорона здоров’я

Як пише npr.org, близько 600 млн індійців, які живуть у міських нетрях, не мають регулярного доступу до чистої води.

У багатьох будинках міських нетрів немає ванних кімнат або водопроводу. Деякі з їх жителів беруть воду зі спільного крану, інші користуються водою із цистерн, яку привозять кілька разів на тиждень.

«Де вони знайдуть воду і мило, яких вони потребують?» — задається питанням Беллур Прабхакар, професор мікробіології та імунології в Університеті Іллінойсу.

Трудові мігранти сідають у вантажівку, щоб повернутися у свої села на час карантину, Ахмедабад (Фото: REUTERS / Amit Dave)
Трудові мігранти сідають у вантажівку, щоб повернутися у свої села на час карантину, Ахмедабад / Фото: REUTERS / Amit Dave

Прабхакар також вважає, що соціальне дистаціювання неможливе у міських нетрях і дуже складне для реалізації в усій країні.

За даними Світового банку, в Індії дуже висока щільність населення — 455 осіб на квадратний кілометр. Це значно більше, ніж у середньому по світу — 60 осіб на кв. км, і набагато вище, ніж у Китаї - 148 осіб на кв. км.

Як пише CNN, відносно невелика кількість випадків захворювання COVID-19 в Індії може бути пов’язана з тим, що у країні провели недостатню кількість тестів на коронавірус.

Станом на 25 березня у країні провели 15 тисяч тестів, тоді як у Південній Кореї, населення якої становить 52 млн осіб, зробили 300 тисяч таких тестів.

Черга бездомних і найманих працівників, які чекають роздачі їжі, Нью-Делі, 25 березня (Фото: REUTERS / Danish Siddiqui)
Черга бездомних і найманих працівників, які чекають роздачі їжі, Нью-Делі, 25 березня / Фото: REUTERS / Danish Siddiqui

Ще однією причиною відносно невеликої кількості зареєстрованих випадків коронавірусу в Індії може бути спекотний клімат. Хоча про те, що коронавірус гірше поширюється за високих температур повітря, поки що немає підтверджених даних, імовірність цього є, оскільки це респіраторна інфекція. Але якщо температура повітря все-таки не впливає на коронавірус, він може стати для Індії величезною проблемою.

За даними Світового банку, Індія витрачає лише близько 3,66% свого ВВП на охорону здоров’я, що набагато нижче від середнього світового показника у 10%. При цьому у різних штатах Індії рівень охорони здоров’я істотно відрізняється.

The Guardian пише, що у країні всього 40 тисяч апаратів ШВЛ, один лікар на 11 600 людей, одне лікарняне ліжко на 1 826 людей і одне ліжко у місцях, призначених для людей з підозрою на коронавірус, на 84 тисячі людей.

Поліцейський б'є палицею авторикшу за порушення карантину, Мумбаї, 25 березня (Фото: REUTERS / Francis Mascarenhas)
Поліцейський б'є палицею авторикшу за порушення карантину, Мумбаї, 25 березня / Фото: REUTERS / Francis Mascarenhas

Паніка і дискримінація лікарів

Після оголошення загального карантину жителі деяких індійських міст почали масово скуповувати продукти.

Були й інші прояви паніки. CNN пише, що лікарів, медсестер та інших медпрацівників, які орендують житло, орендодавці почали часто виселяти через побоювання, що вони можуть бути заражені COVID-19.

Поліцейські і їхні помічники з палицями на вулиці Нью-Делі, 25 березня (Фото: REUTERS / Adnan Abidi)
Поліцейські і їхні помічники з палицями на вулиці Нью-Делі, 25 березня / Фото: REUTERS / Adnan Abidi

«Багато лікарів на даний час опиняються на дорогах з усіма їхніми речами, і їм нікуди йти у всій країні», — сказано в листі до влади індійської лікарської асоціації.

У схожій ситуації опинилися і співробітники авіакомпаній, особливо ті, які були задіяні для повернення індійців на батьківщину з інших країн, звідки вони не могли самостійно виїхати через карантин. У Мережі було широко поширене відеозвернення співробітниці авіакомпанії IndiGo. У ньому вона розповідає, що через неправдиві чутки про те, що вона заразилася, переслідувань з боку членів місцевої громади зазнала її мати, якій у місцевому магазині відмовлялися продавати їжу.

За даними BBC, в аналогічній ситуації опинилися і співробітники індійських залізниць.

Співробітники залізничної станції в місті Мумбаї (Фото: REUTERS / Francis Mascarenhas)
Співробітники залізничної станції в місті Мумбаї / Фото: REUTERS / Francis Mascarenhas

«Ми щодня спілкуємося щонайменше зі 100−150 людьми, але нам не видавали ніяких захисних або дезінфікуючих засобів. Ми продовжували працювати, тому що так багато пасажирів хотіли дістатися до своїх сіл до карантину. Тепер наші сусіди підозрюють, що ми, можливо, підхопили коронавірусну інфекцію», — розповіла одна з них.

Росіянин Адрій Жалевич, який живе в Індії, розповів Медузе, що іноземців в Індії теж підозрюють у тому, що вони розносять інфекцію.

«Якби європеєць чхнув би у громадському місці, то міг реально палицею отримати. Можуть кинути палицю, в кінці лютого на балкон до нас прилітав шматок цегли. Від тієї ж поліції можна палицею отримати. Всі сахаються [іноземців], як прокажених», — заявив він.

У ЗМІ можна знайти фото індійських поліцейських, які застосовують палиці проти порушників карантину.

За даними видання, іноземцям також відмовляють у продажу продуктів і води та виселяють їх з готелів.

За межею бідності

21-денний карантин буде для багатьох індійців важким випробуванням. Більше 300 млн жителів країни живуть за межею бідності і залежать від своїх щоденних заробітків. Так, неформально, працюють і залежать від щоденної заробітної плати більшість будівельників у країні.

Жінка з дитиною на руках плаче через те, що пропустила безкоштовну роздачу їжі на залізничній станції в Калькутті, 26 березня (Фото: REUTERS / Rupak De Chowdhuri)
Жінка з дитиною на руках плаче через те, що пропустила безкоштовну роздачу їжі на залізничній станції в Калькутті, 26 березня / Фото: REUTERS / Rupak De Chowdhuri

55-річний рикша з північного Делі Рам Ядав, який знімає кімнату зі ще чотирма людьми, розповів, що його турбує те, що він не може заробляти гроші щонайменше три тижні.

«Я повинен заплатити за свою кімнату, заплатити орендну плату за мій транспорт, і у мене є сім'я, яка чекає, щоб я відправив грошей, але я не знаю, як я це зроблю і як виживу. Ми вже просто варимо рис із сіллю на обід», — говорить він.

Бездомний чоловік набирає воду з пошкодженого водопроводу, Нью-Делі, 25 березня (Фото: REUTERS / Danish Siddiqui)
Бездомний чоловік набирає воду з пошкодженого водопроводу, Нью-Делі, 25 березня / Фото: REUTERS / Danish Siddiqui

Ядав також зазначив, що там, де він живе, фізичне дистанціювання просто неможливе.

За оцінками уряду, близько 102 мільйонів людей в Індії, включаючи 75 мільйонів дітей, не мають посвідчення особи і не можуть розраховувати на допомогу держави.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X