Ринок в Ухані - не обов’язково джерело спалаху. Що сказано в доповіді ВООЗ про походження коронавірусу

29 березня 2021, 22:46

Експерти ВООЗ у своїй доповіді за підсумками візиту до китайського Уханю не рекомендували продовжувати вивчення гіпотези про «лабораторне» походження коронавірусу нового типу, повідомляє The Washington Post, в розпорядженні якої опинився документ.

Версію про те, що коронавірус міг «втекти» з лабораторії в Ухані, визнали вкрай малоймовірною.

За даними газети, експерти рекомендували й надалі досліджувати можливість передачі вірусу від тварин людині і через заморожені продукти харчування. Команда ВООЗ повідомила, що в Ухані є три лабораторії, які займаються діагностикою, питаннями запобігання поширенню вірусу і вакцинацією, і всі працюють з суворими протоколами безпеки, а ознак зараження серед співробітників не було.

Відео дня

У звіті згадується, що ринок в Ухані, з яким були пов'язані ранні випадки COVID-19, не обов'язково був джерелом вірусу.

Експерти ВООЗ вважають, що вірус, швидше за все, передався від однієї тварини - кажана або панголіна - до проміжного господаря, теж тварини, а від нього - людині, але спосіб передачі досі незрозумілий. У звіті рекомендується провести додаткові дослідження серед худоби і домашніх тварин, які можуть заразитися коронавірусом, передусім кішок і норок.

Доповідь було укладено після візиту групи міжнародних експертів ВООЗ до китайського Уханю, де зафіксували перший спалах захворювання на COVID-19 в кінці 2019 - на початку 2020 року.

COVID, з яким нам жити. Що ми знаємо про коронавірус за рік від початку пандемії

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X