Шлюб за розрахунком. Amazon купує голлівудського гіганта MGM за $8,45 млрд, аби створити конкурента Netflix

6 червня 2021, 07:08
NV Преміум

Американський технологічний гігант Amazon купує голлівудського монстра — кіностудію MGM — за солідні $8,45 млрд. Лідер електронної комерції пішов на такі витрати, аби перетворити власну стрімінгову платформу на сильного конкурента Netflix.

В американській компанії Amazon є одна непорушна традиція: кожен новий співробітник має хоча б кілька днів попрацювати за столом, спорудженим зі звичайних дерев’яних дверей. Це не химерна забаганка топменеджменту, а данина історії: саме за такою саморобною конструкцією засновник Джефф Безос, нині один із найбагатших людей планети, керував своїм стартапом із гаража на зорі існування компанії. Тоді Безос переслідував не надто амбіційні цілі (найбільшою його мрією був запуск книжкового онлайн-магазину) і за мінімальних інвестицій у справу на офісних меблях економив.

Відео дня

За 25 років багато що змінилося, і сьогодні американський технологічний гігант Amazon — одна з найдорожчих компаній у світі. Її ринкова капіталізація становить $1,6 трлн, поступаючись лише компаніям Apple ($2,1 трлн) і Microsoft ($1,9 трлн).

Тільки книжковою торгівлею справа не обійшлася, і зараз на платформі Amazon можна купити буквально все, на що вистачить фантазії. За винятком, утім, лише чотирьох видів товарів — сигарет, автомобілів, нерухомості й живих тварин. Також у активах Amazon близько пів сотні різних брендів, серед яких світова онлайн-база фільмів IMDb, електронні книги Kindle, мережа преміальних продуктових магазинів Whole Foods і сервіс відеотрансляцій Twitch.

Тепер, продовжуючи експансію і слідуючи сучасним трендам, американський гігант замахнувся і на ринок стрімінгових платформ. Для цього у 2006-ому компанія запустила сервіс Amazon Prime Video і перекваліфікувала ще один свій актив, Amazon Studios, із написання сценаріїв на повноцінне виробництво і поширення серіалів.

Показати ще новини
Радіо NV
X