Конгрес США не зміг ухвалити проект бюджету, призупиняється робота відомств

22 грудня 2018, 04:48

Конгрес США не зміг ухвалити ввечері в п'ятницю, 21 грудня, проект бюджету, передає DW.

Таким чином, з півночі 22 грудня (07:00 за Києвом) почнеться процедура часткового припинення роботи федеральних установ через відсутність грошей, тобто "шатдаун".

У Сенаті не дійшли згоди щодо питання прикордонної безпеки США, зокрема, пропозиції республіканців направити 5,7 млрд доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Палата представників, де більшість становлять республіканці, раніше схвалила цю ініціативу. Однак демократи в Сенаті заблокували даний проект.

Відео дня

Дональд Трамп заявив, що призупинення роботи уряду триватиме дуже довго, якщо демократи не проголосують за будівництво стіни.

Обидві палати планують відновити роботу в полудень суботи, 22 грудня.

"Шатдаун" торкнеться приблизно чверті федеральних установ, зокрема, Держдепартаменту, міністерства внутрішньої безпеки, Мін'юсту, Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) і інші.

За попередніми оцінками, близько 380 тисяч федеральних службовців будуть відправлені в неоплачувану відпустку аж до прийняття бюджету. Ще 420 тисяч співробітників, від чиєї роботи держава не може відмовитися, повинні будуть продовжити виконання службових обов'язків без оплати. Йдеться, зокрема, про співробітників правоохоронних органів і персоналі органів виконання покарань.

Трамп переконаний, що будівництво стіни на кордоні з Мексикою принесе велику вигоду.

Як зазначалося, Білий дім почав завчасну підготовку до можливого припинення роботи уряду через суперечку Трампа з демократами про фінансування будівництва стіни.

Показати ще новини
Радіо НВ
X