Сейм Польші в першому читанні затвердив документ про День пам’яті жертв Волинської трагедії

4 коментувати
Ухвала висловлює солідарність з Україною
Фото: sejm.gov.pl

Ухвала висловлює солідарність з Україною

У вівторок, 19 липня, дві комісії Сейму Польші - Зв’язку з поляками за кордоном та Культури і засобів повідомлення – затвердили у першому читанні ухвалу про встановлення 11 липня Національного дня пам’яті про Жертв геноциду, який скоїли українські націоналісти щодо мешканців ІІ Речі Посполитої 

Як повідомляє Польське радіо, в документі йдеться, що під час Другої світової війни на окраїнних територіях тодішньої Польщі, змагалися два тоталітаризми - німецький із совєтським. Діяльність ІІІ Рейху й Радянського Союзу сприяла розбурхуванню ненависті на національному й релігійному підґрунті. Також в ухвалі згадуються даремні спроби представників польської підпільної держави порозумітися з українськими організаціями.

У затвердженій комісіями у першому читанні ухвалі зазначено, що в липні 1943 року сталася кульмінаційна хвиля злочинів, які коїли ОУН, УПА та СС Галичина. У результаті геноциду у 1943-45 рр. було вбито понад сто тисяч громадян Речі Посполитої.

При цьому в ухвалі додається, що в волинській різні гинули представники й інших націй, які ставали на захист жертв, в тому числі українці. Сейм таким людям висловлює вдячність і закликає президента віддати їм честь та нагородити державними відзнаками.

«Водночас, нагадуючи про злочини українських націоналістів, не можна промовчувати польських акцій відплати, у яких також гинуло цивільне населення», – написано в документі.

Крім того, ухвала висловлює солідарність з Україною, яка бореться із зовнішнім агресором за соборність та незалежність, а також наголошує: виключно правда - це шлях, що веде до поєднання.

Друге читання ухвали має відбутися під час пленарних засідань.

Нагадаємо, одним з каменів спотикання у двосторонніх відносинах між Україною і Польщею є Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році.

Раніше Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію геноцидом. Постанову підтримали 60 сенаторів, 23 - виступили проти. Один сенатор утримався.

У прийнятій постанові також міститься заклик встановити 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, "спровокованого українськими націоналістами проти громадян Другої Республіки Польща".

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич вважає, що на Росії лежить частка відповідальності за Волинську трагедію 1943-1944 років.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: