Командування ЗС США в Європі оновило військову стратегію, акцентувавши увагу на Росії

0 коментувати
Зростаюча агресивна поведінка Росії у Східній Європі викликає побоювання ЗС США

Зростаюча агресивна поведінка Росії у Східній Європі викликає побоювання ЗС США

Європейське командування збройних сил США (EUCOM) у вівторок, 26 січня, представило оновлену воєнну стратегію в Європі, пріоритетним завданням якої названо "стримування російської агресії"

У документі перераховуються шість пріоритетів на найближчі три-п'ять років, головним з яких командування вважає "стримування російської агресії", пише Deutsche Welle.

Також у стратегії йдеться про те, що минулий 2015 рік став одним з найважчих з часів закінчення холодної війни, а новий документ спрямований на те, щоб Європа залишалася єдиною, вільною та мирною.

За останні роки, йдеться в документі, ситуація з безпекою в Європі значно змінилася. Всього американське командування виділяє загрози з трьох напрямків - півночі, сходу і півдня. Головною причиною стурбованості на перших двох напрямках називається Росія у зв'язку з її наростаючою агресивною поведінкою в Східній Європі і мілітаризацією Арктики.

Крім того, з півдня Європа стикається з загрозою з боку терористичного угрупування Ісламська держава (ІД).

"Наше командування зробило видатну роботу, фокусуючи увагу в рівній мірі на реваншистській Росії, масовій міграції і терористах", - заявив очільник EUCOM генерал Філіп Брідлав.

Нагадаємо, в оновленій стратегії Нацбезпеки РФ стверджується, що одним з пріоритетів Росії на довгострокову перспективу є "закріплення за нею статусу однієї з провідних світових держав".

Серед основних загроз безпеці Росії названі низька конкурентоспроможність та сировинна залежність економіки, інспірування США "кольорових революцій", практика повалення "легітимних" політичних режимів, яка за версією Кремля, отримує все більш широке поширення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: