Командир МКС спростував причетність американських астронавтів до дірки в Союзі

12 вересня 2018, 15:14
715
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Командир МКС заявив, що американські астронавти не причетні до пошкодження Союзу

Американський астронавт і командир Міжнародної космічної станції (МКС) Ендрю Фойстел заявив, що астронавти NASA не мають відношення до пошкодження космічного корабля Союз МС-09.

Так він в ефірі телеканалу ABC прокоментував повідомлення російських ЗМІ про те, що американські астронавти навмисно пошкодили космічний корабель, повідомляє CBS News.

"Я можу однозначно сказати, що екіпаж не мав ніякого відношення до цього, без сумніву. Я думаю, що насправді ганебно, що хтось витрачає час на припущення про те, що екіпаж був залучений в це", - зазначив Фойстел.

За його словами, єдине, що зробила команда - це своєчасно відреагувала, слідувала екстреним процедурам і незабаром знайшла отвір і успішно його ліквідувала.

Астронавт додав, що це дозволило екіпажу МКС залишитися на станції і продовжити свою роботу.

Раніше російська газета Комерсант повідомляла, що спеціальна комісія Роскосмосу, яка розслідує інцидент з розгерметизацією корабля Союз МС-09, вважає пріоритетною версією події навмисне втручання американських астронавтів.

За даними джерела видання, американські астронавти хотіли спровокувати дострокову відправку корабля на Землю через хворобу одного з членів екіпажу США.

Нагадаємо, в ніч на 30 серпня на МКС виявили витік повітря. Екіпаж перевірив всі відсіки і виявив мікротріщину в космічному кораблі Союз МС-09. Вона розташовувалася в побутовому відсіку, а не в спусковому апараті, тому не загрожувала поверненню космічного корабля на Землю.

Екіпаж Міжнародної космічної станції поставив тимчасову марлеву латочку з епоксидною смолою на тріщину в корпусі корабля Союз і усунув витік кисню.

Глава Роскосмосу Дмитро Рогозін вважає, що тріщина в обшивці корабля Союз з'явилася через навмисний вплив дрилем. За словами Рогозіна, зараз з'ясовується, було це зроблено на орбіті або ще на Землі в процесі побудови.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект