Колишнього російського шпигуна Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії - The Guardian

7 березня 2018, 18:49
1349
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сергій Скрипаль і його дочка знаходяться в критичному стані

Британські слідчі вважають, що проти колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля і його дочки застосували отруйну речовину нервово-паралітичної дії, повідомляє The Guardian з посиланням на інформоване джерело.

За словами співрозмовника видання, про наявність речовини нервово-паралітичної дії свідчать результати медичних і хімічних досліджень.

Який саме агент нервово-паралітичної дії був використаний, не уточнюється. Основними видами нервово-паралітичних речовин є зарин, зоман і VX.

Джерела, близькі до британської розвідки, додали, що результати токсикологічного аналізу будуть отримані в найближчі дні.

На даний момент слідство також з'ясовує, чи є в Великій Британії ця речовина і звідки її могли привезти.

Нагадаємо, що 4 березня Сергій Скрипаль і його 33-літня дочка Юля були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері, графство Вілтшир в Англії. На даний момент вони знаходяться в реанімації в критичному стані.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект