Китай успішно запустив космічний корабель. Готується до польоту на Марс і Місяць

17 жовтня 2016, 06:11
У Китаї в понеділок, 17 жовтня, успішно провели запуск космічного корабля "Шеньчжоу -11" з двома астронавтами на борту, повідомляє DW з посиланням на телекомпанію CCTV

Запуск був здійснений з космодрому Цзюцюань, розташованого на краю пустелі Гобі.

Через два дні корабель повинен здійснити стиковку з нової китайської космічною лабораторією "Тяньгун-2". Астронавти Цзин Хайпен і Чень Дун проведуть у космосі тридцять днів. Вони будуть займатися регламентними роботами і науковими експериментами.

Відео дня

Політ повинен стати підготовчим етапом до появи у Китаю власної орбітальної станції у 2022 році. Якщо, як очікується, Міжнародна космічна станція припинить своє існування в 2024 році, Піднебесна залишиться єдиною країною у світі, що має форпост в космосі.

Але космічні амбіції другої економіки в світі поширюються куди далі однією орбітальної станції. У 2021 році Китай планує посадити зонд на Марс, а на 2024 рік запланована висадка на Місяць.

Після завершення програми "Шеньчжоу -11" у квітні 2017 року планується відправити до "Тяньгун-2" вантажний корабель "Тяньчжоу-1", який доставить на космічну лабораторію матеріали та запаси палива. Він може стати для Китаю першим безпілотним апаратом, керованим роботами.

Нагадаємо, в ніч на суботу, 9 липня, ракета-носій Союз МС-01 з системою управління українського виробництва успішно пристыковалась до Міжнародної космічної станції (МКС).

Показати ще новини
Радіо НВ
X