Київ відреагував на поправки ЄС щодо Північного потоку-2

13 лютого, 21:54
2041
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Київ відреагував на поправки ЄС щодо Північного потоку-2 - фото

EPA

У ЄС схвалили поправки щодо Північного потоку-2

Поправки ЄС до газової директиви щодо трубопровідних проектів відповідають вимогам України, заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Зеркаль.

"Ми маємо правові рамки, в яких функціонування Північного потоку-2 можливо лише за умови його відповідності нормам права ЄС. Це те, чого вимагала Україна. Ми постійно наголошували, що Північний потік-2 не повинен мати конкурентну перевагу від того, що може не дотримуватися прав ЄС", - написала вона в Facebook.

Зеркаль наголосила, що наступне завдання - забезпечити імплементацію цих змін.

Представник МЗС України пояснила, що згідно з поправками, на газопроводи з третіх країн, зокрема на Північний потік-2, буде поширено право ЄС.

"Це було і залишається ключовим положенням запропонованих змін. Саме йому противилися Німеччина, Австрія і низка інших держав-членів. І вони нарешті погодилися з цим", - нагадала вона.

Зеркаль додала, що директива визначає дії оператора газопроводу і регулятора щодо забезпечення відповідності Північного потоку-2 вимогам енергетичного права ЄС.

Вона також зазначила, що існує ризик ще більш агресивної поведінки Росії через поширення вимог ЄС на Північний потік-2.

"Це вимагає посилення тиску на Росію, включно з можливими санкціями", - резюмувала Зеркаль.

Напередодні Комітет постійних представників ЄС і Європарламент досягли угоди в суперечці про поправки до європейської Газової директиви щодо трубопровідних проектів, подібних Північному потоку-2.

Німеччина прагнула запобігти ухваленню цих поправок. В результаті німецький уряд минулого тижня після суперечки з Францією досяг компромісного рішення, згідно з яким нові правила будуть поширюватися і на Північний потік-2, проте Німеччина отримує право робити винятки з них.

Досягнутий між послами ЄС і Європарламентом компроміс вносить ще одне доповнення: Німеччина як і раніше зможе робити винятки з правил ЄС для Північного потоку-2, однак після перевірки і схвалення їх Єврокомісією.

Газопровід Північний потік-2 повинен поставляти газ до Німеччини в обхід інших країн безпосередньо з Росії, роботи з будівництва планується завершити в 2019 році.

Згідно з проектом, він буде прокладений по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

При цьому його реалізація викликає у низки країн серйозне побоювання в зв'язку з агресивною політикою Кремля. Багато хто побоюється, що Північний потік - 2 стане для Росії політичним інструментом для тиску на європейські держави.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською