"Гарний подарунок від демократів". Трамп відреагував на урядовий "шатдаун" в річницю своєї інавгурації

20 січня 2018, 14:51
1201
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Трамп розкритикував демократів через урядовий "шатдаун"

Президент США Дональд Трамп емоційно відреагував на провальне голосування в Конгресі, яке призвело до урядового "шатдауна" в країні.

"Демократи набагато більше стурбовані нелегальними мігрантами, ніж нашою з вами армією або безпекою. Вони могли легко укласти угоду, але замість цього вирішили зіграти в політику", - написав Трамп у своєму Twitter.

Трамп також підкреслив, що таке рішення було прийняте демократами в річницю його інавгурації.

"Це річниця мого президентства, і демократи хотіли зробити мені гарний подарунок", - резюмував американський лідер.

Нагадаємо, в ніч з 19 на 20 січня  у США офіційно почався урядовий "шатдаун" і в країні тимчасово припинили фінансувати держустанови.

Республіканці і демократи не досягли згоди в ключових питаннях. Зокрема, демократи вимагали від адміністрації США продовжувати фінансування низки програм в 2018 році. Йдеться і про DACA - програму, яка захищала від депортації нелегальних мігрантів, які приїхали у США в неповнолітньому віці.


Урядовий "шатдаун" в США означає практично повне припинення фінансування держструктур. Це може загрожувати мільярдними втратами країні, навіть якщо він триватиме кілька днів. Держслужбовці повинні будуть піти в неоплачувану відпустку.

Разом з тим, роботу продовжать держустанови, які працюють в сфері нацбезпеки, медицини, допомоги в разі стихійних лих, оподаткування, поштових послуг і управління повітряним простором.

Примітно, що "шатдаун" почався в   річницю інавгурації Трампа.