Хакери намагалися влаштувати вибух на нафтохімічному заводі в Саудівській Аравії - NYT

16 березня 2018, 18:09
222
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Хакерів не цікавило знищення даних

Хакери проникли в комп'ютерну систему одного з нафтохімічних заводів в Саудівській Аравії з метою влаштувати смертоносний вибух, проте зазнали невдачі через помилку в коді, повідомляє The New York Times з посиланням на інформовані джерела.

За даними видання, нафтохімічна компанія зазнала кібератаки нового типу. Розслідувачі вважають, що атака повинна була не просто знищити дані або призвести до закриття заводу, а саботувати оперативну діяльність підприємства і викликати вибух.

Розслідувачі відмовилися ідентифікувати підозрюваних хакерів, але джерела NYT заявили, що, швидше за все, вони намагалися спровокувати вибух, який гарантував би втрати серед персоналу.

Згідно з повідомленням, помилка в коді зловмисників призвела до відключення системи, що звело нанівець плани хакерів.

Деякі з джерел припустили, що атака в Саудівській Аравії, швидше за все, була пов'язана з роботою хакерів, які підтримуються іноземним урядом. Всі джерела відмовилися назвати компанію, якій належить зазначений завод, а також країни, які могли б підтримувати хакерів.

Однак експерти з безпеки уточнили, що технічні можливості для атаки такого масштабу є у Ірану, Китаю, Росії, Ізраїлю та США.

[see_also]

США звинуватили Кремль у кібератаки на критичну інфраструктуру

[/see_also]

Нагадаємо, що в 2012 році комп'ютерні системи нафтової компанії Saudi Aramco зазнали хакерської атаки. Вірус під назвою Shamoon пошкодив десятки тисяч комп'ютерів. Через масштабний збій нафтовий гігант Саудівської Аравії повернувся до нормальної роботи тільки через 10 днів. Вважалося, що хакери працювали на іранський уряд. На той час її називали найбільш руйнівною кібератакою на бізнес.

У 2016 році після чотирирічної перерви атаки за допомогою Shamoon продовжилися. Саудівська Аравія повідомила, що хакери проникли в комп'ютерні системи державних органах та підприємств у транспортному секторі.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект