Казахстан відреагував на вимогу України внести правки у підручники географії з "російським" Кримом

3 коментувати
У підручниках видавництва Мектеп Крим був названий частиною Росії

У підручниках видавництва Мектеп Крим був названий частиною Росії

Казахстан відреагував на вимогу України внести правки в підручники географії з "російським" Кримом, повідомляє ЛІГА з посиланням на Tengrinews.kz

Зокрема, міністерство освіти і науки Казахстану зобов'язало видавництво "Мектеп" внести правки у підручники географії "з російським Кримом".

У зв'язку з нотою протесту з боку України, комітет з контролю у сфері освіти і науки міністерства провів засідання Республіканської комісії з підручниками. Був зроблений висновок, що в підручниках був викладений фактологічний матеріал без оціночних суджень, однак не були використані всі факти, зокрема, не висвітлена в повній мірі офіційна позиція Казахстану, а також позиція світової спільноти.

За підсумками обговорення було прийнято рішення зобов'язати видавництво внести правки у підручники з урахуванням висловлених зауважень.

Нагадаємо, що видавництво Мектеп, яке займається випуском підручників для середніх шкіл у Казахстані, у трьох підручниках для казахських шкіл вказало Крим як територію Росії.

Зокрема, в підручнику географії для 10-го класу шкіл природничо-математичного напряму автори написали, що "17 березня 2014 року Республіка Крим оголосила незалежність, і Державна рада Криму внесла пропозицію про прийняття республіки до складу Російської Федерації", а 18 березня було підписано міждержавну угоду "про прийняття Криму і міста Севастополя до складу Росії.

Після цього, Київ направив офіційну ноту протесту Астані у зв'язку з таким трактуванням анексії Криму авторами підручника.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: