Качинський вважає, що Україна не увійде до Європи разом з Бандерою

6 лютого 2017, 14:31
Глава правлячої партії Польщі "Право і Справедливість" (ПіС) Ярослав Качинський вважає, що прославлення імені Степана Бандери в Україні може зашкодити євроінтеграційним устремлінням Києва

Зокрема, про це він заявив в інтерв'ю місцевим ЗМІ, повідомляє Європейська правда з посиланням на TVP.INFO.

На думку польського політика, українці "перевершили німців в жорстокості проти поляків".

Відео дня

"Ми не можемо впродовж багатьох років погоджуватися, щоб в Україні був культ людей, які вчинили геноцид проти поляків...Коротше кажучи, це справа певного вибору України. Я чітко сказав пану президенту Порошенку, що з Бандерою вони (Україна. – Ред.) в Європу не увійдуть. Це справа для мене ясна, ми і так виявили величезне терпіння, але всьому є межа", – заявив Качинський.

22 липня 2016 року польський Сейм затвердив резолюцію, в якій встановив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого проти громадян 2-ї Речі Посполитої в період Другої світової війни силами ОУН-УПА. В Україні цей крок польскої сторони викликав негативну реакцію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що шкодує у зв'язку з таким рішенням польського Сейму.

3 серпня у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови 5012 Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919 - 1951 роках. Даний проект зареєстрував у Раді позафракційний народний депутат Олег Мусій.


Волинська трагедія - двосторонні етнічні чистки українського і польського населення на Волині, здійснені Українською Повстанською Армією і польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів Шуцманшафт і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни.

Показати ще новини
Радіо NV
X