Юлія Скрипаль в першому інтерв'ю після отруєння: Сподіваюся повернутися в Росію в майбутньому

23 травня 2018, 20:29
2271
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Юлія Скрипаль залишається в Великобританії

Фото: Yulia Skripal/Facebook

Дочка колишнього російського шпигуна після отруєння нервовим агентом в Солсбері Юлія Скрипаль дала перше після одужання інтерв'ю, в якому сказала, що їй "пощастило вижити".

Юлія та її батько, Сергій, були піддані впливу нервового агента Новачок в центрі британського міста 4 березня.

В інтерв'ю Reuters вона розповіла про пережите. За словами Скрипаль, "її життя було перевернуте догори ногами" і що вона сподівається повернутися в Росію в майбутньому.

"Коли я намагаюся примиритися з руйнівними змінами, покладеними на мене як фізично, так і емоційно, я беру один день і присвячую його турботі про батька... Я сподіваюся повернутися додому в свою країну в довгостроковій перспективі", - сказала Скрипаль.

У цьому місяці її батько також був виписаний з лікарні. Він відновлювався після отруєння Новачком довше.

В агентстві уточнили, що Скрипаль-молодша говорила з засекреченого місця в Лондоні, оскільки знаходиться під захистом Великобританії.

Вона була виписана з районної лікарні Солсбері приблизно через п'ять тижнів після отруєння і до сих пір уникала контактів з пресою.

"Нам так пощастило, що обидва пережили цей замах. Наше одужання було повільним і надзвичайно болючим", - уточнила вона в своїй письмовій заяві.

Юлії Скрипаль стало краще. Чим це загрожує Москві?

Раніше детективи британського Скотланд-Ярду заявили, що продовжують розслідувати отруєння колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

4 березня Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були знайдені в напівпритомному стані на парковій лаві в британському місті Солсбері.

Пізніше фахівці визначили, що вони були отруєні речовиною класу Новачок - смертельно небезпечною речовиною, аналоги якого раніше розроблялися в Радянському Союзі. Британський уряд звинуватило Росію в виготовленні і накопиченні агента, а також у підготовці "спеціальних підрозділів" для його використання проти ворогів Росії. Отруєння в Солсбері спричинило дипломатичний бойкот багатьох країн світу.

Висновки британської сторони підтвердили експерти Організації по забороні хімічної зброї, які опублікували свій звіт.