Євросоюз і США засудили масові затримання на акціях протесту в РФ

6 травня 2018, 01:03
923
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

5 травня по всій Росії пройшли акції протесту, приурочені до інавгурації Володимира Путіна

Представники керівництва Європейського союзу та США прокоментували масові затримання людей, які сталися під час акцій протесту 5 травня в Росії.

Зокрема, прес-секретар зовнішньополітичної служби Євросоюзу Майя Косьянчич у своїй заяві закликала звільнити затриманих і засудила затримання представників ЗМІ.

"Затримання більш ніж тисячі демонстрантів і насильство, яке російська влада застосовувала проти них сьогодні, загрожують основним свободам вираження, об'єднань і зборів у Російській Федерації. Затримання журналістів також загрожує свободі ЗМІ. Ці основні права закріплені в російській конституції, і ми сподіваємося, що вони будуть захищатися, а не руйнуватися", - заявила Косьянчич.

Також прес-секретар Державного департаменту США Хізер Ноєрт підтримала позицію ЄС, закликавши звільнити затриманих.

"Лідери, впевнені у своїй легітимності, не заарештовують своїх мирних опонентів під час протестів", - заявила Ноєрт.

Нагадаємо, в суботу, 5 травня, у понад 80 містах Росії проходили мітинги у зв'язку з інавгурацією президента Володимира Путіна. Рух ініціював опозиціонер Олексій Навальний. У Москві акція відбулася без дозволу влади. Навального затримали. Його обвинувачують у непокорі поліції, одного з його соратників обвинувачували в порушенні правил проведення публічних заходів. Про звинувачення кримінального характеру до цього не повідомляли.

Наразі по всій Росії затримали приблизно 1600 осіб.