ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити 1,5 тисячі євро журналісту за запроторення в психіатричну лікарню

0 коментувати
Руслан Макаров

Руслан Макаров

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав уряд Росії виплатити компенсацію у розмірі 1,5 тисячі євро журналісту Руслану Макарову, якого примусово помістили в психіатричну лікарню після того, як він подав до суду позов проти губернатора Алтайського краю

Рішення опубліковано на сайті Страсбурзького суду, передає Дождь.

ЄСПЛ побачив в госпіталізації росіянина Макарова порушення права на свободу та особисту недоторканність (стаття 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод).

У рішенні суду говориться, що люди з психічними захворюваннями особливо вразливі, тому будь-яке втручання в їхні права має ретельно перевірятися, а на будь-яке обмеження їх прав повинні бути "дуже вагомі причини".

ЄСПЛ постановив, що держава зобов'язана виплатити журналісту 500 євро компенсації моральної шкоди та 1000 євро судових витрат протягом трьох місяців з дня набрання чинності постанови.

У 2012 році голова Алтаю Олександр Бердніков заявив, що журналіст місцевих видань Листок і Холодний білок Руслан Макаров, який звинувачував керівництво регіону в корупції, - "психічно хвора людина, спостерігається у психіатра". Журналіст подав скаргу в правоохоронні органи на розголошення лікарської таємниці й втручання в приватне життя, а також подав позов про захист честі й гідності. Однак незабаром проти нього порушили кримінальну справу, примусово помістили в психіатричну лікарню, а пізніше узяли під варту.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: