ЄСПЛ: Литва і Румунія дозволили ЦРУ катувати підозрюваних у секретних в'язницях

31 травня 2018, 16:36
678
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийшов до висновку, що Литва і Румунія допомагали ЦРУ катувати підозрюваних в "секретних в'язницях".

Як повідомляє Європейська правда, мова йде про членів Аль-Каїди палестинця Абу Зубейда і уродженця Саудівської Аравії Абд Аль-Рахім Аль-Наширі, які були затримані після нападу на США 11 вересня 2001 року і утримувалися у секретних в'язницях ЦРУ в Литві і Румунії. Обидва підозрюються в тероризмі і зараз знаходяться у в'язниці Гуантанамо.

"Заявники перебували на цих об'єктах, а національна влада знала, що ЦРУ буде жорстоко з ними поводитися всупереч Конвенції. Ці держави також дозволили передати заявників в інші місця ув'язнення ЦРУ, тим самим піддаючи їх подальшого жорстокому поводженню", - йдеться в рішенні.

Таким чином Литва і Румунія порушили європейську конвенцію про заборону тортур.

Згідно з рішенням ЄСПЛ, Литва повинна виплатити заявникові 100 тис. євро компенсації і 30 тис. євро на відшкодування витрат. Румунія також заплатить заявнику 100 тис. євро компенсації, про відшкодування витрат він не просив.

За словами президента Литви Далі Грібаускайте, Литва виконає припис ЄСПЛ.

"Рішення ЄСПЛ ухвалене, воно несприятливе для Литви. Збиток репутації вже завдано. У нас є зобов'язання перед Європейською конвенцією з прав людини, тому ми буде зобов'язані виконувати рішення суду", - цитує Грібаускайте Інтерфакс-Україна.

Прем'єр-міністр Литви Саулюс Сквярняліс зазначив, що "навіть особи, які вчинили найтяжчі злочини, мають право на захист, чесний суд, чесне досудове розслідування".

"Відносно них не можуть застосовуватися методи, які не узгоджуються з правами і свободами людини", - заявив глава уряду Литви.

9 грудня 2014 року комітет Сенату США з розвідки оприлюднив доповідь про тортури, яким піддавалися ув'язнені у секретних в'язницях по всьому світу. Документ викликав обурення правозахисників, ООН зажадала притягнути до відповідальності всіх причетних до тортур в США.

У свою чергу, тодішній очільник ЦРУ Джон Бреннан підтримав застосування жорстких методів допиту підозрюваних в тероризмі.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект