Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

ЄС розкритикував дії Ердогана в сирійському Афріні

19 березня, 15:25
106
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Федеріка Могеріні стурбована діями Туреччини в Афріні

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні розкритикувала дії Туреччини в сирійському місті Афрін.

Як повідомляє AP, в Брюсселі дипломат заявила, що міжнародні зусилля повинні бути спрямовані на деескалацію військових дій, а не на їх ескалацію.

Федеріка Могеріні закликала Туреччину, Іран і Росію гарантувати реалізацію деескалаційних зон, про що говорилося раніше.

"Мене турбує це", - сказала дипломат.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган оголосив про взяття турецькими військовими і їх сирійськими союзниками міста Афрін на північному заході Сирії.

Турецький лідер додав, що Анкара зробить все можливе для відновлення інфраструктури регіону і якнайшвидшого повернення сирійських біженців додому. 

Нагадаємо, 21 січня Генштаб збройних сил Туреччини заявив про початок наземної операції Оливкова гілка в сирійському районі Афрін проти курдських збройних формувань.

В Анкарі наполягають, що "курдські терористи, які орудують на півдні Туреччини", нібито отримують підтримку з сирійського Афріна, і це загрожує нацбезпеці країни.


Місто Афрін на північному заході Сирії є форпостом сирійських курдів і їх воєнізованих загонів Народної самооборони (YPG), яких Анкара називає терористами.